2019-08-12T19:00:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

Ubezpieczenie OC mieszkania - czy opłaca się je wykupić?

REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenie mieszkania to produkt, na który decyduje się coraz więcej osób. Nie jest ono obowiązkowe, ale nie zmienia to faktu, że warto w nie zainwestować. Oprócz pakietów podstawowych, wiele firm oferuje swoim klientom różnorodne opcje dodatkowe, które za niewielką opłatą znacznie rozszerzają zakres ubezpieczenia. Jednym z nich jest OC w życiu prywatnym.

Jest to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, jaka mogłaby ciążyć na domownikach, w wyniku wyrządzenia przez nich szkód osobom trzecim. Warto zwrócić uwagę, że jako podmioty wymienieni są tutaj domownicy. Polisa obejmuje nie tylko właściciela, ale także jego rodzinę, wszystkich zamieszkujących nieruchomość, w tym również zwierzęta domowe. Odpowiedzialność finansowa spoczywa wtedy na ubezpieczycielu, a nie na majątku ubezpieczanego. OC dotyczy zarówno szkód rzeczowych, jak i osobowych.

 

W jakich sytuacjach można skorzystać z OC?

Jako przykład działań objętych OC można wymienić:

  • zalanie sąsiada w wyniku niezakręcenia wody,
  • wybicie szyby przez dziecko bawiące się na podwórku,
  • poszarpanie mienia przez psa,
  • zarysowanie samochodu,
  • potrącenie przechodnia,
  • zniszczenie mienia jadąc rowerem.

Nie muszą być to szkody wyrządzone bezpośrednio domu czy mieszkaniu. Zakres ubezpieczenia obejmuje również otoczenie posesji czy chodnika przy niej. Wykorzystanie wspomnianej w niektórych sytuacjach może być błahe, ale może również być ratunkiem dla domowych problemów.

 

Niewielkie koszty - ogromne korzyści

Rozszerzenie polisy o OC w życiu prywatnym nie wiąże się z wysokimi kosztami. Jest to od kilku do kilkunastu złotych w skali roku, co wiąże się z groszowymi opłatami w przeliczeniu na dzień ochrony. Natomiast jeżeli popatrzeć na korzyści, to są one znaczne. Oczywiście, w niektórych sytuacjach mogą być to drobne szkody, które nie zrujnowałyby domowego budżetu, jednakże zdarzają się i takie, które mogą pociągać za sobą duże koszty finansowe. Dlatego też, wybierając polisę ubezpieczeniową polecane jest dokupienie rozszerzenia o OC w życiu prywatnym.

 

OWU - ważna część umowy

Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę ubezpieczenia, konieczne jest zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. W tym dokumencie zawarte są wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące zakresu ubezpieczenia i jego dodatków.

W OWU można wyczytać również o włączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela. Jeżeli chodzi o OC w życiu prywatnym, towarzystwo może odmówić wypłaty odszkodowania jeżeli osoba:

  • wyrządziła daną szkodę umyślnie, czyli postępowała z pełną premedytacją,
  • była pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
  • wyrządziła szkody podczas prowadzenia działalności gospodarczej,
  • dokonała szkody na osobie bliskiej.

Wspomniane wyłączenia to tylko pojedyncze przykłady, jednakże może ich być dużo więcej. W związku z tym, tak ważnym dokumentem jest OWU, bez którego wiele oferty mogłoby się wydawać idealnymi.

 

Jak znaleźć najlepszą polisę?

Mieszkania w Ostrołęce mają niewygórowane ceny, dlatego też ubezpieczenie również nie należy do najdroższych. W związku z tym, warto przeznaczyć dodatkowe środki na skomponowanie pełnej i w pełni jakościowej polisy. Można zrobić to sprawdzając konkretne ubezpieczenie mieszkania w www.ubezpieczeniemieszkania.pl, gdzie wszystkie warunki są jasno przedstawione.

Szukając idealnej polisy, zawsze warto porównać różne propozycje dostępne na rynku i sięgnąć po tę najlepszą. Można zapoznać się z różnymi ofertami, również ubezpieczeń w Ostrołęce, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości online. Nowoczesne portale są bardzo przydatne w obecnych czasach, usprawniają wiele procesów i czynią je o wiele bardziej wygodnymi. Dotyczy to również wyboru najlepszej polisy, zestawieniu kilkunastu propozycji i zakupieniu tej najciekawszej i mającej najlepsze warunki.

Kalnedarz imprez
listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  1