eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Urząd Marszałkowski wyjaśnia sprawę prywatnych zleceń dyrektora Dąbkowskiego

REKLAMA
Samochód Meditransu przed domem dyrektora Dąbkowskiego Samochód Meditransu przed domem dyrektora Dąbkowskiego
REKLAMA

Sprawą prywatnych zleceń dla pracowników „Meditrans” od Mirosława Dąbkowskiego, dyrektora firmy, zajmuje się Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Jak się dowiedzieliśmy, departament kontroli mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego przekazał do wyjaśnienia sekretarzowi urzędu sprawę opisywanych przez nas prywatnych zleceń dyrektora Mirosława Dąbkowskiego dla pracowników podległej mu jednostki SPZOZ „Meditrans” w Ostrołęce.

Zgodnie z poleceniem Dyrektora Departamentu Kontroli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, uprzejmie informuję, że w dniu 19 października 2012 r. Pytanie przekazane zostało do Pana Waldemara Kulińskiego Sekretarza Województwa - Dyrektora Urzędu, celem podjęcia decyzji w sprawie zdarzeń opisanych w serwisie „eOstrołęka”, dotyczących funkcjonowania SP ZOZ „Meditrans Ostrołęka” - Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce - poinformowała nas Aleksandra Kornatowska z UMWM w Warszawie.

Jak już pisaliśmy, do naszej redakcji trafiły zdjęcia, przedstawiające pracowników ostrołęckiego „Meditransu”, którzy oznakowanym samochodem firmy przywieźli metalową konstrukcję przed dom swojego przełożonego, dyrektora Mirosława Dąbkowskiego, a następnie wnieśli ją na teren posesji. Poprosiliśmy dyrektora o wyjaśnienie sytuacji. Dąbkowski potwierdził, że rzeczywiście są to pracownicy kierowanej przez niego jednostki, którzy na prywatne zlecenie dyrektora wykonują zamówioną przez niego usługę. Dąbkowski zaznaczył też, że ma na to stosowna umowę.

Poprosiliśmy o wgląd w umowę, o której mówił Dąbkowski, a także o informacje na temat innych podobnych zleceń dyrektora. Minął tydzień i jak dotychczas - choć Dąbkowski twierdził, że nie będzie z tym problemu - wyjaśnień nie otrzymaliśmy.

Odpowiednie pytania skierowaliśmy także do nadzorującego pracę „Meditransu” departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

Mirosław Dąbkowski pełni funkcję dyrektora „Meditransu” od kilku lat. Firma, którą kieruje, realizuje zadania m.in. z zakresu ratownictwa medycznego. Posiada także własną stację diagnostyki pojazdowej oraz warsztat. 48-letni Dąbkowski jest również szefem powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, byłym komendantem ostrołęckiej policji oraz obecnym radnym miejskim. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, jest radnym najbogatszym, który zarabia około 600 zł dziennie.


D. Płoski

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20 dk21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×