eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W poniedziałek w Ostrołęce i okolicach spaść może nawet 20 cm śniegu!

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

To może być jedna z największych od wielu lat śnieżyc. Według prognoz synoptyków w poniedziałek w Ostrołęce i okolicach spaść może nawet 20 cm śniegu. Będzie też bardzo ślisko. Ten alert IMGW powinny wziąć sobie do serca zwłaszcza służby drogowe.

Zima odpuściła, choć tylko na kilka dni i tylko częściowo. Od jutra ponownie duże opady śniegu i temperatura poniżej zera. Instytut Meteorologii i gospodarki Wodnej wydał dwa alerty pogodowe dla Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Jeden z alertów dotyczy opadów śniegu, które miejscami mogą być dość intensywne. W ciągu doby spaść może nawet 20 centymetrów białego puchu. Drugi alert ostrzega przed możliwym oblodzeniem po odpadach marznącego śniegu i temperaturze utrzymującej się w ciągu dnia na poziomie 0 do -2 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna gruntu wynosić będzie około – 3 stopnie Celsjusza.

Oba alerty mają pierwszy z trzystopniowej skali i oznaczają, że na terenie, na którym wprowadzono ostrzeżenie mogą występować zjawiska meteorologiczne powodujące straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem ostrołęccy drogowcy staną na wysokości zadania w kwestii właściwego utrzymania stanu lokalnych dróg. Ostrzeżenie z pewnością otrzymali, wskazówki z innych, bardziej doświadczonych instytucji mają – pozostaje więc tylko wywiązać się ze swoich obowiązków.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×