zdjecie 5794
zdjecie 5794
2021-01-21T18:38:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wójt gminy Rzekuń usłyszał zarzuty. Bartosz Podolak: "Jestem niewinny"

REKLAMA
fot. CBAfot. CBA
REKLAMA
8
8
77

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformowali dziś o zatrzymaniu wójta gminy Rzekuń. - 10 tys. zł stanowiło, według ustaleń śledczych, ,,wynagrodzenie” za zlecenie remontu gminnego Centrum Kultury - napisano w komunikacie. Fakt zatrzymania potwierdza ostrołęcka prokuratura. Wójt wydał oświadczenie.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wójta Gminy Rzekuń. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna, który w 2016 roku był dyrektorem Centrum Kultury - Biblioteki i Sportu w Lelisie, przyjął 10 tys. zł korzyści majątkowej. Śledczy ustalili, że pieniądze stanowiły ,,gratyfikację” w zamian za zlecenie wykonania remontu pomieszczeń CK-BiS w Lelisie

- poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak informuje CBA, "po zakończeniu przeszukań mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Tam usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej".

O tę sprawę spytaliśmy w Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce.

- Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko przedstawicielowi władz samorządowych gminy Rzekuń, któremu zarzucono dopuszczenie się przestępstwa przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 10 tysięcy złotych. W toku podjętych czynności udało się ustalić, że podejrzany w 2016 roku pełnił funkcję dyrektora CKBiS w Lelisie i w tym czasie przeprowadzany był remont pomieszczeń pozostających w dyspozycji Centrum Kultury. Tę gratyfikację majątkową w wysokości 10 tysięcy złotych podejrzany przyjął w zamian za zlecenie przeprowadzenia remontu tych właśnie pomieszczeń. Podczas czynności procesowych z udziałem podejrzanego, przeprowadzonych dziś w Prokuraturze Okręgowej w Ostrołęce, podejrzany złożył wyjaśnienia na okoliczność stawianego mu zarzutu - powiedziała nam Elżbieta Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Prokuratura nie zdradza, czy wójt przyznał się do winy. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym - poręczenie majątkowe w kwocie 20 tysięcy złotych oraz dozoru policji. Za ten czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Wójt wydał oświadczenie w tej sprawie:

REKLAMA
Więcej o: gmina Rzekuń, CBA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×