2018-09-25T22:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Wszystko, co powinieneś wiedzieć zanim zlecisz przesyłkę międzynarodową

REKLAMA
REKLAMA

Przesyłki międzynarodowe zlecamy zdecydowanie częściej niż robiliśmy to przed laty. Dzieje się tak głównie z dwóch powodów. Po pierwsze, od czasu gdy Polska dołączyła do wspólnoty Europejskiej, wiele członków naszych rodzin wyjechało na zachód szukać pracy zarobkowej. Po drugie, dzięki otwarciu granic, firmy prowadzące działalność w naszym mieście coraz częściej realizują zamówienia z innego kraju. W odróżnieniu do zlecenia kuriera krajowego zlecanie paczek zagranicznych, wiąże się z dodatkowymi możliwościami oraz towarzyszącymi im opłatami.
Jak wśród tak wielu firm realizujących wysyłki międzynarodowe, wybrać tego optymalnego?

Upewnij się czy możesz wysłać swój towar

Decydując się na firmę, z którą będziemy realizować wysyłkę paczki międzynarodowej, upewnijmy się czy towar, który chcemy wysłać, nie znajduje się na liście towarów zakazanych. Taką listę znajdziemy zazwyczaj na stronie internetowej firmy kurierskiej, bądź kontaktując się telefonicznie z działem obsługi klienta. Pamiętajmy również, że lista ta jest znacznie dłuższa w przypadku chęci realizacji przesyłki ekspresowej drogą lotniczą, gdyż ten rodzaj transportu dodatkowo obostrza zakazem kolejnych grup towarowych.

Odpowiednie przygotowanie paczki do wysyłki

Następnym etapem jest odpowiednie zabezpieczenie naszej paczki. Pamiętajmy aby towar dokładnie zabezpieczyć folią bąbelkową, kartonem oraz taśmą, tak aby zminimalizować potencjalne jego uszkodzenie w trakcie podróży.
Jeśli nasz produkt posiada ostre krawędzie, polecamy zabezpieczyć je dodatkową ilością folii bądź papieru ochronnego, aby nie przedziurawiły one kartonu podczas transportu.

Jak wybrać najlepszą firmę kurierską dla naszego zlecenia?

W dzisiejszych czasach paczkę międzynarodową pomoże nam zlecić wiele dostępnych na rynku firm kurierskich. Po upewnieniu się, że dany kurier dostarczy nasz towar do danego kraju należy również zapoznać się z dodatkowymi kwestiami, w tym ceną oraz czasem realizacji usługi. Jeśli zależy nam na szybszym dostarczeniu przesyłki, bądźmy przygotowani na większe obciążenie kosztowe. Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy kurierskiej ParcelABC. Firma ta, dzięki współpracy z doświadczonymi przewoźnikami z całego świata, w tym takim firmom jak UPS, DPD, FedEx czy TNT oferuje na swojej stronie internetowej szeroki wybór możliwości wyboru zarówno czasu realizacji, formy dostawy jak i kuriera realizującego naszą przesyłkę międzynarodową. Jest to o tyle wygodne, że wszystkie te oferty mamy dostępne na jednej stronie internetowej, co znacznie przyspiesza proces wyboru najbardziej optymalnej formy wysyłki naszego towaru.

Śledzenie przesyłki przez internet

Aby upewnić się, że nasza przesyłka dotrze na czas do adresata, możemy skorzystać z opcji śledzenia paczki. Po zleceniu przesyłki, otrzymamy numer paczki, który to będziemy mogli wpisać na stronie internetowej kuriera w celu późniejszej lokalizacji swojej paczki. Dzięki tej wspaniałej funkcjonalności nie tylko możemy na bieżąco monitorować postęp jej dostarczania ale i lepiej zaplanować sobie jej przyszły odbiór.
  

Kalnedarz imprez
marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 24  25  26  27  28  29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11  12  13  14 15
16  17  18 19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń