2022-08-04T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Wygląd biura a wizerunek firmy – co mają ze sobą wspólnego?

REKLAMA
zdjecie 4128
REKLAMA
0
0
0

Biuro to swoistego rodzaju wizytówka prowadzonej działalności, zwłaszcza opierającej się na zasadzie bezpośrednich kontaktów z klientem, dlatego też jego wygląd powinien współgrać nie tylko z rodzajem biznesu, ale również ogólnym wizerunkiem firmy.

Pierwsze wrażenie ma duże znaczenie

Choć pierwsze wrażenie może być mylące, jednak w praktyce wciąż panuje skłonność do natychmiastowej oceny już po pierwszym rzucie oka. Klienci z reguły chętniej korzystają z usług firm nie tylko mających siedziby w dogodnej lokalizacji, ale także posiadających biuro zaaranżowane adekwatnie do branży i potencjału firmy. Już wygląd zewnętrzny budynku ma duże znaczenie, bo przecież zarówno pracownicy jak i klienci chętniej będą przebywać w obiekcie zadbanym, czystym i posiadającym wolne miejsca parkingowe. Odrapana fasada z odpadającymi płatami farby i zniszczonymi ramami okiennymi, czy schludny, zadbany, fronton z widocznym logo firmy? Wybór jest prosty.

Biuro na miarę biznesu

Wizerunek firmy jest mocno powiązany z wyglądem biura, dlatego jeśli odwiedzają go klienci, musi wywierać na nich odpowiednie wrażenie. Zarówno całe pomieszczenia, jak i znajdujący się w nich sprzęt powinny nawiązywać do typu prowadzonej działalności, co daje klientowi poczucie, że znalazł się we właściwym miejscu. Znaczenie ma nawet kolorystyka ścian, wykładzin czy umeblowania, np. jeśli wnętrze kancelarii adwokackiej będzie w jaskrawych kolorach z grafitti na ścianach i neonową posadzką, klient może dojść do wniosku, że firma w której się znalazł nie zajmie się nim w profesjonalny sposób.

Powiązanie wzorów z wizerunkiem firmy

Na rozwój i rozpoznawalność wpływa także odpowiednio dobrane logo, sugerujące już na pierwszy rzut oka rodzaj działalności. Gdy jego kolor i styl jest spójny z aranżacją biura, klienci mają poczucie, że podejmują współpracę z firmą profesjonalną oraz konsekwentną w swoich działaniach. Wiele przedsiębiorstw działających na rynku od dłuższego czasu i mających oddziały w różnych miastach lub państwach zaczynało budować swój wizerunek od brandingu, a więc wzornictwa i kolorystyki, które są potem używane nie tylko w aranżacji wnętrz, ale także we wszystkich detalach związanych z firmą (artykuły biurowe, reklamy, odzież dla pracowników).

Detale też mają znaczenie

Oprócz właściwie zorganizowanej przestrzeni biurowej na wizerunek mają wpływ detale z logo lub podstawowymi kolorami firmy. Świetnym przykładem są tabliczki wskazujące kierunek i drogę do biura. Ułatwiają one klientowi dotarcie na miejsce w przypadku gdy siedziba znajduje się w większym biurowcu, ponadto logo widziane kilkakrotnie utrwala się w pamięci i później właściwie kojarzy z rodzajem działalności. Wizerunek firmy jest również podkreślany poprzez inne drobne, lecz ważne detale opatrzone logo jak np. długopisy, notesy, wizytówki, a nawet cukierki pozostawione w recepcji dla klientów.

Wpływ wyglądu biura na pracowników

Biuro to miejsce, w którym pracownicy spędzają średnio 1/3 doby, dlatego przy jego aranżacji powinno się brać pod uwagę nie tylko aspekty mające na celu przekonanie klienta o profesjonalizmie firmy, ale także wygodę i dobre samopoczucie osób spędzających tutaj większość czasu. Atrakcyjne miejsce pracy pod względem aranżacji wnętrza może wpływać na ich efektywność oraz decyzję o pozostaniu w firmie, a także przyciągnąć nowych pracowników.

Decydując się na wybór odpowiedniego biura najlepiej skorzystać z internetowego katalogu BazaBiur.pl, gdzie oprócz profesjonalnych porad można znaleźć wnętrza spełniające wszystkie ważne dla działalności kryteria – takie, jak lokalizacja, dostęp do komunikacji, rodzaj powierzchni a nawet odpowiednia aranżacja, wpływająca pozytywnie na wizerunek firmy.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×