2021-12-27T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Znaczenie właściwego oznakowania magazynu w nowoczesnej logistyce.

REKLAMA
REKLAMA

Mijający właśnie rok, podobnie jak rok 2020 był okresem wyjątkowym ze względu na silne piętno pandemii, która trwa w najlepsze. Ten trudny epidemiologiczne okres charakteryzował się zmianą jaka nastąpiła w podejściu każdego z nas do tak codziennych czynności jak praca zawodowa, zakupy, spędzanie wolnego czasu. Zmiana ta polega głównie na przejściu zaangażowaniu wszelkich cyfrowych form wsparcia życia codziennego. W przypadku życia zawodowego to w szczególności przejście na różnorakie formy telepracy, w przypadku alternatywnych form spędzania wolnego czasu to przed wszystkim skupienie się na rozrywkach domowych, a przypadku konsumpcji, to zwiększenia się udziału zakupów przez internet, zamawianie z dostawą do domu. Nowe zwyczaje wpływają na potrzebę reorganizacji obszaru logistyki, która musi sprostać realiom zmieniającego się świata. W tym artykule opowiemy, jak pomóc sektorowi TSL w celu podniesienia jakości i efektywności świadczonych usług.

 

System WMS kluczowym elementem magazynowej układanki.

Logistyka magazynowa to ważna część dzisiejszego biznesu. Ze względu na coraz większe znaczenie e-handlu to właśnie ona staje się najważniejsza. Klient nie ma bowiem okazji na poznanie oferty sklepu w tradycyjnej, materialnej placówce. Zamawia wybrane przez siebie produkty przez Internet i jednym z kluczowych aspektów zadowolenia z zakupów jest ich punktualne przybycie. Najlepszym sposobem na profesjonalizację obiegu produktów w magazynie jest wdrożenie systemu klasy WMS (warehouse management system), czyli informatycznego systemu zarządzania magazynem. System taki kontroluje obieg produktów w centrum dystrybucji od przyjęcia towaru, przez jego optymalne składowanie, aż po wydanie/wysyłkę towaru do Klienta. Niewątpliwą korzyścią z zastosowania systemu jest przede wszystkim przyspieszenie działalności magazynu (nawet o 30%), zmniejszenie ilości błędów (przede wszystkim błędów w kompletacji) nawet do zera oraz zwiększenie transparentności procesów magazynowych (co jest szczególnie ważne z perspektywy właściwej obsługi Klienta).

Kody kreskowe usprawniają procesy i automatyzują identyfikację.

Technologiczną podstawą działania systemu klasy WMS są kody kreskowe, czyli znak graficzny umożliwiający odczyt przez czytniki kodów kreskowych. Technologia kodu kreskowego umożliwia błyskawiczną identyfikacje towaru, lokalizacji strefy, opakowania i każdej innej oznaczonej etykietą samoprzylepną z kodem jednostki. Bardzo ważnym aspektem funkcjonowania zaopatrzonego w system WMS magazynu jest właściwe oznakowanie regałów magazynowych. System magazynowy rozdziela zadania pomiędzy operatorów, kierując ich do konkretnej lokalizacji w celu pobrania towaru. Tylko kompletne przejrzyste i dobrze zaprojektowane oznakowanie magazynowe może sprawić, że magazyn będzie działał w sposób najbardziej optymalny.

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×