2012-10-29T11:15:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

„Dobrze widzi się tylko sercem”: Uroczyste ślubowanie w Kolorowej Szkole [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Kolorowa Szkoła
REKLAMA
W piątek, 26 października, w Kolorowej Szkole - Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce - odbyło się uroczyste pasowanie uczennic klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru
i odśpiewaniem hymnu.

Dyrektor Grażyna Ciszkowska dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistek (Julia i Patrycja), które ze zniecierpliwieniem, a zarazem z uśmiechem na ustach, czekały na tę chwilę. Uczennice otrzymały od Przedstawiciela Rady Rodziców Marzeny Paczkowskiej drobne upominki.

Punktem kulminacyjnym ślubowania pierwszoklasistek było wystawienie spektaklu teatralnego przez uczniów Kolorowej Szkoły pt; „Mały Książę”.

- Zanim Mały Książę trafił na Ziemię odwiedził inne planety, które zamieszkane były przez samotników. Przybywając na Ziemię wiedział, że jest ona wielka i przepełniona ludźmi. Dzięki poznanym zwierzętom i roślinom udało mu się wreszcie dotrzeć do celu - mówiła dyrektor Grażyna Ciszkowska.

- Dzięki podróży chłopiec zrozumiał, iż miłość czy przyjaźń pociągają za sobą odpowiedzialność i trzeba dbać o to, co się pokochało. Pojął także, jak ważne jest szanowanie drugiej osoby. „Dobrze widzi się tylko sercem - małe serce to wielki skarb”- mówiła wicedyrektor Małgorzata Szafrańska.

Na instrumentach perkusyjnych do piosenki pt; „Raz Mały Książę poznał Różę” zagrali uczniowie wspólnie z zaproszonymi gośćmi.

Po uroczystości dyrektor zaprosiła wszystkich przybyłych gości na poczęstunek, przygotowany przez rodziców pierwszoklasistek.

W trakcie ślubowania wykorzystano specjalistyczny sprzęt do wspomagającej i alternatywnej komunikacji AAC. Październik jest Międzynarodowym Miesiącem AAC i Miesiącem Zespołu Retta.
fot. Kolorowa Szkoła
fot. Kolorowa Szkoła
fot. Kolorowa Szkoła
fot. Kolorowa Szkoła