2017-10-30T09:57:51+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

„Komputerowy ćpun” w ZSZ nr 2 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
0
0
0
Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce wzięli udział w spotkaniu z autorem książki zatytułowanej „Komputerowy ćpun”, Krzysztofem Piersą.

Podczas spotkania młodzież z „dwójki” miała niecodzienną okazję poznać prawdziwą historię osoby uzależnionej od gier komputerowych, który od piątego roku życia nałogowo grał w gry. I tak przez dwadzieścia lat… aż zorientował się, że w ten sposób może przegrać swoje życie; dosłownie i w przenośni. Rozpoczął więc walkę z uzależnieniem od gier komputerowych i wygrał, ale nie była to łatwa droga. Dlatego też, swoim doświadczeniem dzieli się ku przestrodze z innymi graczami, zaś osobom uzależnionych niesie pociechę i nadzieję. Autor książki przybliżył mechanizm wpadania w uzależnienie od gier komputerowych oraz ukazał kolejne etapy wychodzenia z tego nałogu.

W bibliotece szkolnej odbyło się też spotkanie nauczycieli szkoły z Krzysztofem Piersą podczas którego uzyskali oni cenne wskazówki co do rozpoznawania uzależnienia od gier komputerowych, grach bezpiecznych i niebezpiecznych, propozycjach budowania dialogu pomiędzy graczami oraz ich otoczeniem.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również