2015-04-19T20:12:58+02:00 eOstroleka.pl 2 1 18 66.7%
Polska,

Andrzej Duda: Koniec z hańbieniem narodu polskiego

REKLAMA
Kandydat PiS na Prezydenta RP, Andrzej Duda, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
12
6
4
Najlepszy komentarz
~fan , 15:42 20-04-2015,   -
to wskazuje,że Polska nie ma realnych sojuszników, bo nawet Parlament Brytyjski zgłosił roszczenia do Polski  ...  i Kochani Państwo - jest zasada, że jeśli coś złego ma się stać, to na pewno się stanie, a chodzi o wojnę. Polska niepotrzebnie angażuje się w agresywne wojny, np przeciw Serbii, a tera...
odpowiedz   •   oceń :  
Stworzę pod auspicjami Prezydenta RP komórkę prawną, mającą wytaczać procesy na całym świecie autorom kłamliwych określeń, m.in. „polskie obozy koncentracyjne”. - tak odniósł się do skandalicznych słów, jakie padły z ust dyrektora FBI Jamesa Comeya kandydat na prezydenta RP Andrzej Duda.

15 kwietnia br. Comey w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie powiedział, iż Holokaust był ‚najbardziej znaczącym wydarzeniem w historii ludzkości', zaś Polaków nazwał wspólnikami morderców.

- Mówienie, że naród polski w jakikolwiek sposób przyczynił się do Holokaustu, jest haniebnym zakłamywaniem historii, z czym nigdy nie możemy się zgodzić - powiedział Andrzej Duda.

Zdaniem Dudy, żadna niewiedza historyczna, żadna ignorancja nie może usprawiedliwiać haniebnego obrażania innych narodów.
- Naziści to nie byli ludzie znikąd, to nie byli kosmici, nazistami byli Niemcy - wykazywał, dodając, iż to również naród polski był okrutnie ciemiężony podczas II wojny światowej.

Andrzej Duda jako prezydent, zamierza doprowadzić do stworzenia pod auspicjami Prezydenta RP komórki prawnej, mającej wytaczać procesy na całym świecie autorom kłamliwych określeń, m.in. ‚polskie obozy koncentracyjne".

- Wielokrotnie spotykamy się z przypadkami kłamstw na ten temat na całym świecie i dlatego powinniśmy temu ze wszech miar przeciwdziałać. To określenie jest przykładem tego, w jaki sposób przeinacza się historię i w jaki sposób poniża się i hańbi naród polski. Mam nadzieję, że kilka wygranych procesów połączonych z potężnymi odszkodowaniami przyczyni się do zakończenia tego typu ohydnych praktyk - mówił.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~fan , 15:42 20-04-2015,   -
to wskazuje,że Polska nie ma realnych sojuszników, bo nawet Parlament Brytyjski zgłosił roszczenia do Polski  ...  i Kochani Państwo - jest zasada, że jeśli coś złego ma się stać, to na pewno się stanie, a chodzi o wojnę. Polska niepotrzebnie angażuje się w agresywne wojny, np przeciw Serbii, a teraz na Ukrainie. Pokój jest wielki darem i szczęściem, ale dawno juz nie było wojny to nasi politycy z Opcji Ukraińskiej koniecznie chcą nas napuścić na Moskala... więc mimo wszytko starajmy sie aby nie doszlo do wojny... dlaczego nie mszy swietych o pokój, procesji  i demonstracji pokojowych
odpowiedz   •   oceń :  
~skutek , 16:12 21-04-2015,   -
dobrze też byłoby aby PiS nie ogłaszał swoich kłamstw, jakoś nigdy też nie ma ich sprostowań ani przeprosin
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:49 21-04-2015,   -
- Tu nasuwają się słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego:
„Ludzi mówiących w prawdzie nie trzeba wielu…Tylko słów kłamstwa musi być dużo, bo kłamstwo jest detaliczne i sklepikarskie, zmienia się, jak towar na półkach. Musi być ciągle nowe, musi mieć wielu sług, którzy wedle programu, nauczą się go na dziś, na jutro, na mówiąc, potem znowu będzie szkolenie na gwałt w innym kłamstwie. By opanować złą technikę zaprogramowanego kłamstwa, trzeba wielu ludzi. Tak wielu ludzi nie trzeba, by głosić prawdę… Ludzie znajdą, przyjdą z daleka, by słów prawdy szukać, bo w ludziach jest naturalna tęsknota za prawdą!... (ZAPISKI WIĘZIENNE).
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:39 21-04-2015,   -
Jeśli dyrektor FBI nie przeprosi za swoje słowa, to należny rozpatrzyć wprowadzenie wiz dla obywateli USA.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
maj 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR