2018-02-21T11:04:21+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Brakująca Litera: Nominowane książki Jarosława Prusińskiego

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Książki ostrołęczanina Jarosława Prusińskiego nominowane są w plebiscycie "Brakująca Litera" na na polską Książkę Roku 2017. Głosować można na następujące tytuły:  "Zapomniani Bogowie. Słowiańska opowieść", "Wielka księga" oraz "Niedopowiedziane".

Głosować można na od 1 do 3 tytułów. Jeden głos odpowiada jednej książce. Można go oddać tylko raz. Dziesięć publikacji z największą liczbą głosów ubiegać się będzie o wygraną w niezależnym konkursie literackim „BRAKUJĄCA LITERA” na najlepszą książkę roku 2017. Poniżej znajdziecie opisy książek (za lubimyczytac.pl).

Zapomniani Bogowie

W pobliżu nadnarwiańskiego grodu znaleziono ciężko rannego mężczyznę. Nie wiadomo kim jest, kto próbował go zabić i z jakiego powodu. Do swojej chaty przygarnęła go pewna wdowa, matka dwóch córek na wydaniu. Czy mężczyzna stanowi zagrożenie dla spokojnych mieszkańców grodu? A może to on jest w niebezpieczeństwie? Jaką tajemnicę nosi w sercu starsza z córek gospodyni?

Wielka księga

Trzecia część trylogii Jarosława Prusińskiego, to intrygująca, pełna mistycyzmu opowieść o losach Keiko - córki Szarego Maga i Vivian. Bezimienni zostali wezwani i podążają za głosem, żeby wchłonąć słońca, żeby wchłonąć słowa. Świat stanął u progu apokalipsy. Nikt nie jest w stanie zapobiec zagładzie, nawet najstarsi Nieśmiertelni. Jedyna nadzieja w Wielkiej Księdze i magii, która jest w niej uśpiona. Czy Keiko zdoła ją odnaleźć i odczytać, zanim będzie za późno?

Niedopowiedziane

Zbiór opowiadań spod ręki Jarosława Prusińskiego. Różnorodne, barwne historie przedstawione w bardzo plastyczny, czasem żartobliwy sposób. Doskonała lektura na kilka popołudniowych posiedzeń przy kawie. Równie smakowita jak kawałek tortu, za to mniej tucząca.

Głosowanie w plebiscycie "Brakująca Litera" trwa tutaj. Obecnie liderem w głosowaniu czytelników jest inna pozycja z naszego regionu: "Dziewcak - dziewczyna z puszczy".

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.