2018-06-04T09:35:21+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Chcieli oszczędzić i za to odpowiedzą. Mieszkańcy powiatu ostrołęckiego z wizytą w Piszu

REKLAMA
0
0
0
Piscy kryminalni przedstawili zarzuty dwóm mieszkańcom powiatu ostrołęckiego za usiłowanie wyłudzenia zwrotu kosztów przyjazdu na rozprawę sądowa w charakterze świadków. Mężczyźni Sądzie Rejonowym w Piszu przedłożyli dokumenty świadczące o tym, że każdy z nich przyjechał osobno własnym samochodem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy ustalili, że obaj przyjechali jednym autem z kolegą.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego kryminalni ustalili, że na początku grudnia ubiegłego roku na rozprawę do Sądu Rejonowego w Piszu wezwanych zostało trzech świadków. Dwóch z nich to mężczyźni w wieku 52 i 60 lat z powiatu ostrołęckiego. W miejscowości Wiartel spotkali się z trzecim znajomym i wspólnie przyjechali na rozprawę jego samochodem marki Peugeot.

Mieszkańcy powiatu ostrołęckiego przedłożyli w sekretariacie wnioski o zwrot kosztów dojazdu na rozprawę sądową przedkładając stosowne dokumenty. Ich wnioski nie zostały uwzględnione. Z relacji świadków wynikało bowiem, że wszyscy trzej mężczyźni przyjechali jednym pojazdem.

Panowie, którzy przyjechali na rozprawę z powiatu ostrołęckiego nie otrzymali zwrotów kosztów dojazdu, za to usłyszeli zarzuty. Dotyczą one niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 133,73 złotych poprzez złożenie wniosku o zwrot poniesionych kosztów dojazdu z tytułu stawiennictwa w charakterze świadka. Przedłożony dokument zawierał nieprawdziwe oświadczenie, co do samodzielnego przyjazdu do sądu własnym środkiem transportu. W ten sposób mężczyźni usiłowali wprowadzić w błąd sędziego.

Starszy z mężczyzn nie kwestionował swojej winy. Młodszy natomiast nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Stwierdził, że wszystko to jest nieporozumieniem.

Mężczyznom grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również