2013-04-17T22:09:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

Cheerleaderki z Ostrołęki pierwsze na zawodach w Poddębicach [ZDJĘCIA]

W sobotę 13 kwietnia w Poddębicach woj. łódzkie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mażoretek i Cheereaderek Polski Środkowej dla województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego  i łódzkiego pod patronatem IMA (International Majorettsport  Association).

Na hali sportowej Gimnazjum w Poddębicach zaprezentowało się 14 zespołów tanecznych z trzech województw. Ostrołękę  reprezentował zespół cheerleaderek "Tęcza" z Przedszkola Miejskiego Nr 7 w Ostrołęce w składzie: Maja Czyż, Aleksandra Dobkowska, Maja Korzeniecka, Dominika Sakowska, Antonina Socha, Julia Antośkiewicz, Alicja Walc, Maria Tymińska, Amelka Sobocińska, Laura Jońska.

Dziewczęta zaprezentowały układ taneczny z pomponami przygotowany pod okiem instruktora Szkoły tańca PASJA – Żanety Cwaliny Śliwowskiej.

Przygotowania do występu na tak prestiżowej imprezie trwały już od dwóch miesięcy i są efektem pracy wielu osób, nauczycieli i rodziców, którzy zabiegali o to aby przedszkolaki z siódemki mogły tak świetnie zaprezentować się na mistrzostwach.
-Wszyscy pragniemy gorąco podziękować prezydentowi miasta Ostrołęki – panu Januszowi Kotowskiemu za okazane wsparcie, które pomogło sfinalizować wyjazd do Poddębic.

Zespół wrócił z konkursu z główną nagrodą mistrzostw, oraz uzyskał kwalifikacje do dalszego etapu- Mistrzów Polski w Opolu.
Zobacz również