2018-08-28T12:29:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ciemności przy ulicy Okrzei. Jak temu zaradzić?

REKLAMA
fot. Google Street View
REKLAMA
0
0
0
Mieszkańcy ulicy Okrzei zwracają uwagę na egipskie ciemności  - według nich, oświetlenie uliczne jest nieczynne raz lub dwa razy w tygodniu w okresie letnim. Jaka jest tego przyczyna i jak temu zaradzić? Na to pytanie próbował odpowiedzieć prezydent Janusz Kotowski.

Istniejąca instalacja oświetlenia drogowego stanowi własność PGE Dystrybucja SA. Jest to linia napowietrzna, aluminiowa - nieizolowana. Na słupach energetycznych są zainstalowane miejskie oprawy oświetleniowe.

- Do awarii dochodzi ze względu na stan techniczny instalacji oraz warunki pogodowe. Spięcia w instalacji powodują automatyczne wyłączanie zabezpieczeń zainstalowanych na obwodach oświetleniowych - wyjaśnia prezydent Kotowski i dodaje: - Awarie w oświetleniu zgłaszane są bezzwłocznie konserwatorowi miejskiej sieci oświetlenia drogowego. Urząd zgłasza awarie również do PGE Dystrybucja jako właściciela sieci i operatora systemu dystrybucyjnego energii.

Prezydent Kotowski podkreśla, że miasto nie jest w stanie wykluczyć awarii ze względu na wysłużoną infrastrukturę. Mają być jednak podejmowane "niezbędne działania dla zmniejszenia uciążliwości z tym związanych oraz konieczne zadania inwestycyjne".

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.