2018-01-10T09:45:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Co łączy polską piłkę nożną z ligą angielską?

REKLAMA
REKLAMA

Co łączy polską piłkę nożną z ligą angielską?

Bardzo pragnęlibyśmy odpowiedzieć: Poziom. Niestety, na to aby polskie drużyny dorównywały ekipom z Anglii będziemy musieli trochę poczekać. Istnieje jednak pewne podobieństwo pomiędzy sponsoringiem klubów piłkarskich w obu tych krajach. Otóż do rozwijania wielu dyscyplin w Polsce coraz mocniej włączają się legalne firmy bukmacherskie. Takie zmiany umożliwiła między innymi nowelizacja Ustawy Hazardowej wprowadzona w życie 1 kwietnia 2017 roku.

Nietypowy sponsoring korzystny dla obu stron

Angielskie drużyny niezwykle często są sponsorowane przez zakłady bukmacherskie. Zdaniem niektórych jest to mało etyczne, jednak w obronie takich działań przemawia korzyść dla sportu. Wiele polskich klubów boryka się z problemami finansowymi co niestety odbija się na poziomie gry. Wsparcie ze strony bukmacherów z całą pewnością jest intratnym interesem. Szczególnie gdy pieniądze docierają do niższych lig rozgrywkowych.

Jeden sponsor – kilka klubów

Legalnym polskim bukmacherem jest firma LVbet oferująca legalne zakłady sportowe przez Internet. W gronie drużyn piłkarskich wspieranych przez bukmachera znalazło się wiele czołowych drużyn piłkarskich: Wisła Kraków, Wisła Płock, Arka Gdynia, Piast Gliwice, a także III-ligowy Widzew Łódź. Serwis obejmuj także patronatem stronę internetową Łączy Nas Pasja, na której znajdziemy aktualne felietony Sebastiana Mili, byłego reprezentanta Polski w siatkówce – Krzysztofa Ignaczaka, a także zawodnika MMA oraz długoletniego komentatora KSW – Łukasza Jurkowskiego.

Rozwój nie tylko w obszarze piłki nożnej 

Zakłady bukmacherskie wpierają nie tylko piłkę nożną, ale również inne dyscypliny sportu. Wspomniany bukmacher LVbet jest bardzo zaangażowany w rozwój kochanej w Polsce siatkówki. Bukmacher jest oficjalnym partnerem Plus Ligi oraz Ligi Siatkówki Kobiet. Wspierał także siatkarskie Mistrzostwa Europy 2017, które były rozgrywane w Polsce. Co z tego ma sam bukmacher? Oczywiście zwiększenie rozpoznawalności marki, a także wzrost liczby klientów w serwisie.

Należy pamiętać, że wspomniany powyżej bukmacher jest licencjonowanym operatorem zakładów sportowych i posiada zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie tego typu usług. Korzystanie z zagranicznych serwisów bez zezwolenia jest nielegalne i grozi wysokimi sankcjami finansowymi. Zakłady bukmacherskie są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich. W trakcie gry należy zachować szczególną ostrożność ponieważ nieprawidłowe korzystanie z tych usług może prowadzić do wystąpienia szkodliwych objawów uzależnienia od hazardu.

REKLAMA