2017-04-11T10:38:48+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Czwartacy z ZSZ nr 1 na rekonstrukcji bitwy pod Dębem Wielkim [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
2
0
1
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce wzięli udział w rekonstrukcji zwycięskiej bitwy pod Dębem Wielkim stoczonej pomiędzy powstańczymi wojskami polskimi a wojskami rosyjskimi.

Rekonstrukcja bitwy pod Dębem Wielkim odbyła się w sobotę, 1 kwietnia. Wśród uczestników inscenizacji pokazującej triumf powstańczych wojsk polskich nad wojskami rosyjskimi znaleźli się m.in. członkowie szkolnej grupy rekonstrukcyjnej „Czwartacy” działającej przy ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Byli to uczniowie z klas: I A, I E, I P, II F, II A, III P i III M - pod opieką Roberta Stępnia i Dominika Mydłowskiego. Część uczniów wzięła czynny udział w boju, a część niedoświadczonych „rekrutów” pojechała obserwować bitwę.

W pamiętnej batalii powstańcy listopadowi dowodzeni przez gen. Jana Skrzyneckiego rozbili wojska gen. Grigorija Rozena. Rekonstruktorzy z Polski i Białorusi wczuli się doskonale w role bohaterów sprzed lat, na polu bitwy między rzadkimi drzewami szeregi piechurów strzelały do siebie salwami z czarnego prochu, dochodziło do walk wręcz, co pewien czas huk dział ogłuszał obserwatorów tej rekonstrukcji.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~grammar_in_use , 12:32 11-04-2017,   -
Gdzie jest Dąb Wielki???
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~grammar_in_use , 12:32 11-04-2017,   -
Gdzie jest Dąb Wielki???
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również