2017-08-03T15:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 5 40%
Ostrołęka,

Dwa nowe Czarne Punkty Wodne w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

fot. KMP w Ostrołęce
2
3
2
Na terenie Ostrołęki ustawiono dziś dwa nowe Czarne Punkty Wodne. Za miejsca wyjątkowo niebezpieczne uznano okolice portu na Narwi i rejon oddalony o kilkaset metrów od portu w dół rzeki.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Ostrołęki, kontynuując kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, dokonali w dniach 02–03 sierpnia 2017 roku wkopania 2 tablic „Czarny Punkt Wodny”. O konieczności ustawiania takich tablic ostrzegawczych w naszym rejonie oraz o niepokojących statystykach utonięć na Mazowszu rozmawiali dzisiaj Wiceprezydent Miasta Ostrołęki – Grzegorz Płocha, Dyrektor Wydziału Promocji Miasta, Kultury i Sportu – Maria Rochowicz oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce – podkom. Piotr Góralczyk.

Rozmowy na temat tragicznych w skutkach wypadków nad obszarami wodnymi rozpoczęły się w siedzibie ostrołęckiej Policji i Urzędzie Miasta już przed wakacjami. Zostały wytypowane tego typu miejsca, z których korzystają osoby w każdym wieku podczas wakacyjnego wypoczynku. Biorąc pod uwagę fakt, że najczęściej do utonięć dochodzi w miejscach niestrzeżonych oraz w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających, dokonano oznakowania tablicą „Czarny Punkt Wodny” 2 miejsc usytuowanych nad „Narwią” w Ostrołęce. Tablice te zobaczymy w rejonie ostrołęckiego Portu i w miejscu znajdującym się kilkaset metrów od Portu, kierując się w dół rzeki „Narew”. Jeszcze jedna tego typu tablica znajduje się dalej, w rejonie jednej z niestrzeżonych plaż.

Oznakowania te mają skłonić wypoczywających do refleksji i zwiększonej czujności w kwestii bezpieczeństwa własnego i bliskich korzystających z wypoczynku nad wodą. Ostrołęcka policja i przedstawiciele lokalnego samorządu przestrzegają przed brawurą osób kąpiących się oraz przed korzystaniem z różnego rodzaju akwenów po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że wakacje to czas kiedy dochodzi do największej liczby utonięć.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 21:16 03-08-2017,   -
ciekawe na jakiej podstawie, bo nie słychać żeby ktoś się tam utopił.
tyle te punkty warte co nic
odpowiedz   •   oceń :  
~ccc , 08:21 04-08-2017,   -
Jesteś zbyt młody albo masz amnezję, poczytaj artykuły prasowe z dawnych lat to zrozumiesz dlaczego tam Pozdrawiam gościu.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 21:16 03-08-2017,   -
ciekawe na jakiej podstawie, bo nie słychać żeby ktoś się tam utopił.
tyle te punkty warte co nic
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również