2017-09-21T18:29:27+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Ostrołęka,

EDWARD 2017 w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
1
0
3
Najlepszy komentarz
~Kierowca , 07:38 22-09-2017,   -
Jakoś wszystko odnosi się do kierowców?
Ciekawe dlaczego nic nie ma odnoszącego się do pieszych?
odpowiedz   •   oceń :  
Dziś podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest druga edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych). W akcję zaangażowali się także ostrołęccy policjanci oraz uczniowie zarówno z terenu naszego miasta oraz powiatu.

Akcja jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego oraz podmioty działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera.

Data realizacji działań EDWARD tj. 21 września br., nie jest przypadkowa, bowiem akcja przypada w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W dzisiejsze działania pomimo niesprzyjającej aury chętnie zaangażowała się młodzież z ostrołęckich szkół. Uczniowie wyposażeni w transparenty poruszające ważne problemy ruchu drogowego  wyszli na ulicę, aby promować bezpieczne zachowania na drodze. Najmłodsi chcieli w ten sposób dotrzeć do świadomości, m.in. kierowców z przekazem, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Kierowca , 07:38 22-09-2017,   -
Jakoś wszystko odnosi się do kierowców?
Ciekawe dlaczego nic nie ma odnoszącego się do pieszych?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:28 22-09-2017,   -
no w sumie jak się rozpędzę to kto wie, a ważę coraz więcej
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:13 22-09-2017,   -
CO ZA IDIOTYZM
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również