2017-02-03T13:17:35+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Egzamin w podziemiach na zakończenie kursu samoobrony [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Egzaminem praktycznym zakończyły się ostatnie zajęcia realizowane w ramach kursu samoobrony dla kobiet „Bądź Bezpieczna”. Panie musiały zmierzyć się z „napastnikiem” w ciemnych podziemiach ostrołęckiej dziesiątki.

Ostatnie z zajęć praktycznych realizowanych w ramach kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna” odbyły się w czwartek, 2 lutego. Uczestniczki pod czujnym okiem policyjnego instruktora i pozorantów z „Fight Academy” mogły sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Swoisty egzamin odbył się w ciemnych podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.

Podczas prowadzonych symulacji pod okiem instruktora st. post. Daniela Zaremby z ostrołęckiej komendy oraz dwóch doświadczonych pozorantów z „Fight Academy” Piotra Golon i Krystiana Gnatowskiego uczestniczki miały możliwość wykorzystania wszystkich umiejętności nabytych podczas szkolenia.

Na potrzeby egzaminu w podziemiach ostrołęckiej „dziesiątki” przygotowano symulacje realnych sytuacji z jakimi każda z kobiet spotkać się może na co dzień.

- Już od kilku edycji kurs samoobrony kończy się symulacją, czyli walką z potencjalnymi napastnikami. By były one bardziej wiarygodne przeprowadzono je w piwnicach Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce. Po wejściu do ciemnych pomieszczeń uczestniczki czekały na to, jak potoczą się dalsze wydarzenia. Były napady, rozboje, próby kradzieży. Śmiało można powiedzieć, że panie bardzo uważnie pracowały podczas szkolenia – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również