2016-02-24T18:25:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 0%
Ostrołęka,

Ferie w Zespole Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
2
0
Niezwykle interesująco ferie zimowe spędzały dzieci ze świetlic Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce.


Dla ciekawych świata muzyki, którzy lubią śpiewać zorganizowano u Słodziaków karaoke – motyw przewodni to piosenki francuskie.
Pasjonaci gotowania mieli możliwość spróbowania swoich sił w przygotowaniu potraw rodem z Włoch. Dzieci miały okazję spotakć się również ze sportowcami, jednym z gości był Marek Pietruczuk i jego trenerem, który opowiadali wychowankom świetlicy Gwarek i Gwiazdki, jak ważne jest wytrwałe dążenie do celu.

Dzieciom z Gwiazdek bardzo spodobało się ręczne wyplatanie bransoletek z kolorowych sznurków i koralików. Podczas tych zajęć mogły one puścić wodze fantazji i rozwijać swoją pomysłowość.Podopieczni ze świetlicy Promyk wzięli udział w warsztatach rękodzieła. Warsztaty poprowadziła p. Grażyna Dziekońska - twórca  ludowy. W czasie ferii warto jest pobudzić naukową ciekawość – dlatego działający w Gwiazdkach Klub Świetlicowych Odkrywców, przeprowadzał niezwykłe eksperymenty.  

Największą atrakcją tegorocznych ferii zimowych był bal karnawałowy, gdzie zabawy i gry prowadzili profesjonalni wodzireje. Wybrano także Króla i Królową balu. Na wspólnej zabawie spotkały się dzieci i wychowawcy ze wszystkich świetlic.

Podczas ferii dzieci z wychowawcami korzystały również z wyjść na basen, do pizzerii oraz salonu zabaw Figlarium. Dzięki uprzejmości dyrekcji Ostrołęckiego Centrum Kultury dzieci mogły również bezpłatnie oglądać filmy wyświetlane podczas Filmowych Poranków.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również