2017-04-24T18:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Powiat ostrołecki,

II „Noc Profilaktyki” w Obierwi [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
2
0
0
„Kręci mnie bezpieczeństwo” pod takim hasłem już po raz drugi w szkole w Obierwi odbyła się „Noc Profilaktyki”. W akcji wzięła udział młodzież z Obierwi, Kadzidła i Chudka.

W piątek późnym wieczorem w Zespole Szkół w Obierwi rozpoczęła się już po raz drugi „Noc profilaktyki”. Pomimo weekendu oprócz uczniów z tej szkoły nie zabrakło młodzieży z Kadzidła oraz Chudka.

- Na podkreślenie zasługuje fakt, że głównym organizatorem spotkań jest sama młodzież, oczywiście działania te nie mogłyby się odbyć bez ogromnego zaangażowania dyrekcji placówek oświatowych oraz nauczycieli – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Oprócz wspaniałej atmosfery, młodzież miała do dyspozycji szereg warsztatów, m.in.:
- Koncert profilaktyczny Wojciecha Dudkowskiego i zespołu „Droga na Ostrołękę”;
- Pokaz trików piłkarskich Adriana Duszaka złotego medalisty mistrzostw Polski w Freestyle’u – 2016;
- Blok zajęć sportowych: (podział na grupy, hala sportowa);
- Pokaz i warsztaty sztuk walki – jiu jitsu, MMA Gladiator Ostrołęka;
- Pokaz i warsztaty sztuk walki – kung fu Marek Polewacz;
- Zumba dance – zajęcia prowadzone przez Justynę Niedzwiecką;
- Warsztaty piłkarskie Adrian Duszak.

Ponadto młodzież miała okazję spróbować swoich sił w „telewizji”, a to dzięki warsztatom z autoprezentacji przeprowadzonym już po raz kolejny przez ks. Tomasza Trzaskę wicedyrektora Radia Nadzieja. Podczas zajęć u ks. Tomasza młodzież miała możliwość  zapoznania się z prompterem, który jest wykorzystywany w wielu studiach telewizyjnych.

W przerwie pomiędzy warsztatami młodzież z grupy teatralnej z Zespołu Szkół w Obierwi przedstawiła na wysokim poziomie spektakl „Mur”.

„Noc profilaktyki” była doskonałą okazją do rozpoczęcia przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ogólnopolskiej  akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” .To profilaktyczne działania policjantów ukierunkowane na promowanie i poprawę bezpieczeństwa rowerzystów w regionie. W tym celu przygotowano stoisko do znakowania rowerów oraz przeprowadzono  z młodzieżą pogadankę na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem podczas jazdy na rowerze, m.in.  przypomniano  podstawowe znaki drogowe, obowiązkowe wyposażenie rowerów, przygotowano tor przeszkód z wykorzystaniem „alcogoogli” oraz wyświetlono filmy profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Młodzież miała także okazję wziąć udział w zajęciach z samoobrony, które poprowadził st. post. Daniel Zaręmba, zdobywca złotego medalu w Pucharze Europy. W II „Nocy profilaktyki” w Obierwi udział wzięło około łącznie około 90 osób.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również