Zagroda Kurpiowska w Kadzidle szykuje się na wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością przyciągnie tłumy mieszkańców całego regionu. W niedzielę, 1 czerwca 2025 r., odbędzie się II Mazowiecki Dzień Rodziny, którego główną atrakcją będzie koncert popularnego zespołu Enej.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych, oferując bogaty program atrakcji dla całych rodzin. Organizatorzy zadbali o różnorodność propozycji, które mają zapewnić rozrywkę zarówno najmłodszym, jak i starszym uczestnikom.
W ramach festynu zaplanowano występy artystyczne dzieci, które zaprezentują swoje talenty na scenie głównej. Najmłodsi będą mogli skorzystać z licznych animacji, zajęć tanecznych oraz dmuchanych zjeżdżalni. Szczególną atrakcją będzie możliwość spotkania z alpakami, które zawsze wzbudzają zachwyt wśród dzieci.
Osoby zainteresowane lokalną kulturą będą miały okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez twórców ludowych, którzy zaprezentują tradycyjne rzemiosło regionu kurpiowskiego. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich będzie można skosztować regionalnych przysmaków oraz wziąć udział w degustacjach.
Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie koncert zespołu Enej, który rozpocznie się o godzinie 19:00. Znany z energetycznych występów zespół, łączący w swojej twórczości elementy folku z rockiem i muzyką popularną, z pewnością porwie publiczność do wspólnej zabawy.
Wstęp na II Mazowiecki Dzień Rodziny jest całkowicie bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się w malowniczej Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle przy ul. Trasa Mazurska 2B (wejście od strony ul. Słonecznej).
Organizatorzy zachęcają do zaplanowania rodzinnego wyjazdu i spędzenia pierwszej niedzieli czerwca w atmosferze zabawy, kultury i muzyki.