2017-07-12T11:18:54+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Kierowca forda utknął na przejeździe kolejowym tuż przed rozpędzonym pociągiem [WIDEO]

REKLAMA
fot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA
0
0
0
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się pewien 77-letni kierowca forda, który zignorował opuszczające się szlabany przez przejazdem kolejowym. Mężczyzna utknął na torach tuż przez rozpędzonym pociągiem. Sytuację uwieczniła kamera monitoringu. Nagranie publikujemy ku przestrodze.

W minioną niedzielę na przejeździe kolejowym przy ul. Pułtuskiej w Wyszkowie doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. 77-letni kierowca forda zbliżając się do przejazdu kolejowo-drogowego zlekceważył ostrzegające czerwone światła i sygnały dźwiękowe i wjechał na przejazd. W tym czasie automatycznie zamknęły się rogatki i samochód został uwięziony między szlabanami.

O zdarzeniu poinformował policję dyżurny PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Wyszkowie. Na nagraniu widać, jak chwilę później obok forda przejeżdża pociąg towarowy. Na szczęście tym razem to nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy nie zakończyło się tragedią, a nagranie publikujemy ku przestrodze. Kierowca za naruszenie zakazu wjeżdżania na przejazd w trakcie nadawanych sygnałów został ukarany przez policjantów 300-złotowym mandatem i 4 punktami karnymi.

Pamiętajmy, że każdy kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd kolejowo-drogowy, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie stosować się do sygnałów ostrzegawczych!

Lekceważenie znaków, włączonej sygnalizacji czy przejeżdżanie pod opadającymi rogatkami to najczęstsze przewinienia kierowców, które prowadzą do wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. 98% wszystkich zdarzeń jest spowodowanych lekkomyślnością, brakiem rozwagi i nieposzanowaniem przepisów przez kierowców. Jeśli doszło do sytuacji, w której kierujący samochodem został na przejeździe kolejowo-drogowym i włączyły się już sygnalizatory, to powinien jak najszybciej zjechać z przejazdu. W momencie gdy auto stoi zamknięte między rogatkami to powinien przejechać i je wyłamać.

Wjazd na przejazd kolejowo-drogowy po przejechaniu pociągu jest możliwy dopiero po całkowitym wyłączeniu sygnalizacji i pełnym otwarciu rogatek. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa jest dostępnych na stronie kampanii Bezpieczny Przejazd – Szlaban na Ryzyko! www.bezpieczny-przejazd.pl.


REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również