2017-05-24T10:05:14+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Komiksowa Noc Muzeów w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. MKK
REKLAMA
0
0
0
„Trach! Bach! Komiksu Czas!” - z takim hasłem Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przystąpiło do tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów, która odbyła się w sobotę 21 maja.

Tegoroczna odsłona Nocy Muzeów obfitowała w liczne atrakcje. Na miłośników komiksu czekało zagadkowe zwiedzanie wystawy czasowej pt. „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”. Pasjonatów komiksu zainteresowała prelekcja pt. „Jak Kajtek i Koko zostali rycerzami Jedi”, którą wygłosili Kapral i Łamignat z bloga „Na plasterki!!!”.

Dla najmłodszych zwiedzających Muzeum Kultury Kurpiowskiej przygotowało warsztaty ceramiczne prowadzone przez Pracownię Kreatywności „Cacko” oraz zajęcia, na których Monika Janowska wprowadziła uczestników w tajniki sztuki tworzenia komiksu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert standardów jazzowych zespołu MC Square, którego liderem jest doskonale znany ostrołęckiej publiczności Mateusz Cwaliński. W ten sposób nawiązano do zainteresowań muzycznych Janusza Christy – twórcy komiksów o Kajku i Kokoszu.  

Ponadto na dziedzińcu Muzeum odbywały się pokazy tańców średniowiecznych, zaś wszystkich głodnych i spragnionych gościła „Klubo-Gospoda”, gdzie każdy mógł spróbować ulubionych przysmaków mieszkańców Mirmiłowa. Atrakcją cieszącą się szczególnym uznaniem były pokazy pt. „Kosmiczna Podróż z Kajkiem i Kokoszem” prezentowane w mobilnym planetarium. Dla wszystkich zainteresowanych dziejami polskich dóbr kultury przygotowaliśmy prezentację filmu „Muzeum Utracone”.

Uczestnicy Nocy Muzeów mieli okazję wziąć udział w zabawie „Nocna Droga do Mirmiłowa”, podczas której chętni zmierzyli się z zagadkami i zadaniami, by zdobyć złoty puchar.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również