2017-05-23T10:45:37+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

"Kot w worku" na portalu aukcyjnym. Oszukano mieszkankę powiatu ostrołęckiego

REKLAMA
REKLAMA
0
0
2
Policjanci z Ostrołęki przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa podczas zakupu zwierząt przez internet. - Bądźmy ostrożni podczas dokonywania transakcji w wirtualnym świecie - ostrzega mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

W każdym miesiącu do ostrołęckiej komendy zgłaszają się osoby, które nie uchroniły się od działania oszustów. Nie ma także znaczenia jaki towar jest kupowany w każdym przypadku musimy zachować zdrowy rozsądek i daleką idącą ostrożność. O powyższym przekonała się mieszkanka naszego powiatu, która wczoraj zgłosiła się do ostrołęckiej komendy i powiadomiła o oszustwie popełnionym na jej szkodę.

Zgłaszająca oświadczyła, że 15 maja bieżącego roku na popularnym portalu aukcyjnym zainteresowało ją ogłoszenie dotyczące kilku rasowych kotów. Zwierzęta miały posiadać rodowód.  Zgłaszająca postanowiła kupić czworonogi – w tym celu przelała na wskazane przez osobę sprzedającą konto pieniądze w kwocie 500 złotych tytułem zaliczki, następna kwota w tej samej wysokości miała być zapłacona przy odbiorze. Niestety po wpłacie pieniędzy kontakt z osobą sprzedającą się urwał, a ogłoszenie zniknęło.

- Przestrzegamy, by robiąc internetowe zakupy zachować ostrożność. Przede wszystkim warto sprawdzić wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. Nawet w przypadku, gdy mieszkamy daleko zapytajmy czy po towar można zgłosić się osobiście. Radzimy też, by gromadzić całą korespondencję ze sprzedającym. W przypadku oszustwa będzie ona dowodem w sprawie. Warto zastanowić się także nad formą dokonywania zapłaty, za tzw. pobraniem jest jedną z  najbezpieczniejszych form zapłaty za dany towar - podkreśla rzecznik ostrołęckiej komendy.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 12:36 23-05-2017,   -
fajny kocur
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:43 23-05-2017,   -
piękny kot na zdjęciu;)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 12:36 23-05-2017,   -
fajny kocur
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również