2017-03-29T10:41:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 9 77.8%
Region,

Łomża i Pułtusk będą miały obwodnicę

REKLAMA
fot. lomza.pl
REKLAMA
7
2
5
Jest przetarg na budowę obwodnicy Łomży. Także Pułtusk został dopisany do listy miast, które w latach 2021 – 2025 będą miały własne obwodnice.

Budowa obwodnicy Łomży realizowana będzie w ramach projektu S61 „Via Baltica”. W Urzędzie Gminy w Łomży odbyła się specjalna konferencja prasowa, podczas której podpisane zostało skierowanie do ogłoszenia postępowania przetargowego na realizację dwóch "łomżyńskich" odcinków tego zadania. Dokument podpisał wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

- Dzisiaj przyszedł ten czas, aby ogłosić, to na co Łomża i tutejszy region czekały od lat. To kolejny etap, który prowadzi do realizacji tej inwestycji – przekonywał wiceminister. Wraz z nim przybył również Krzysztof Kondraciuk, generalny dyrektor budowy dróg krajowych i autostrad. - Sądzimy, że dzięki tej drodze Łomża "odetchnie". Ten ruch tranzytowy zostanie "wyrzucony" z centrum miasta, dzięki czemu nawierzchnia ulic nie będzie ulegała ciągłej degradacji – powiedział Kondraciuk.

W tym niewątpliwie historycznym wydarzeniu uczestniczył Prezydent Mariusz Chrzanowski, który o powstanie obwodnicy Łomży – w ramach drogi ekspresowej S61 "Via Baltica" – zabiegał od samego początku swojej prezydentury. - To jedna z kluczowych inwestycji drogowych dla naszego miasta. Cieszę się, że nabiera coraz większego tempa. Deklaracje, które złożyła w ubiegłym roku Pani Premier Beata Szydło są realizowane – mówi Prezydent. Mariusz Chrzanowski nie ma wątpliwości, że nowa droga oprócz poprawy bezpieczeństwa, na które ma wpłynąć "odciążenie" z ruchu samochodów ciężarowych ulicy Wojska Polskiego, będzie także bodźcem do dalszego rozwoju miasta i regionu.

Podpisane skierowanie na przetargi dotyczy dwóch odcinków. Pierwszy prowadzi od węzła Łomża Południe do węzła Łomża Zachód (7,2 km). Drugi zaś połączy węzeł Łomża Zachód z węzłem Kolno na długości 12,9 km. Przetarg zostanie rozstrzygnięty najprawdopodobniej w maju. Budowa ponad 20-kilometrowego fragmentu "Via Baltica" zakończy się w 2021 roku. Całość będzie realizowana w systemie "Projektuj i Buduj", w oparciu o najnowsze materiały i technologie. Obwodnica Łomży pochłonie ok. 1 mld 250 mln zł.

źródło: lomza.pl
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 12:08 29-03-2017,   0%
Brawo ratusz!!! Brawo parlamentarzyści!!!!... Nic nie umiecie załatwić dla Ostrołęki poza lansowaniem się, obsadzaniem znajomkami i rodziną stołeczków w spółkach miejskich i tym muzeum, do którego nikt nie zajrzy, oprócz zgonionych na silę wycieczek ze szkół... Do zobaczenia przy urnach...
odpowiedz   •   oceń :  
~Frugo , 12:19 29-03-2017,   100%
Do zobaczenia zatem, przyjdziesz z czerwoną szturmóką czy GieWu pod pachą?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:36 29-03-2017,   100%
[quote= ]Brawo ratusz!!! Brawo parlamentarzyści!!!!... Nic nie umiecie załatwić dla Ostrołęki poza lansowaniem się, obsadzaniem znajomkami i rodziną stołeczków w spółkach miejskich i tym muzeum, do którego nikt nie zajrzy, oprócz zgonionych na silę wycieczek ze szkół... Do zobaczenia przy urnach...  [/quote]
Jeśli tranzyt ma iść inną trasą, to po co nam obwodnica? Brawo Ratusz!!! Brawo parlamentarzyści!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:39 30-03-2017,   0%
Ciekawe na kogo teraz złoży ostrołęcki samorząd winę
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:03 30-03-2017,   100%
[quote= ]Ciekawe na kogo teraz złoży ostrołęcki samorząd winę [/quote]
ostrołęcki samorząd nie jest od budowania obwodnic.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Frugo , 12:19 29-03-2017,   100%
Do zobaczenia zatem, przyjdziesz z czerwoną szturmóką czy GieWu pod pachą?
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również