2018-03-27T12:17:59+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 100%
Powiat ostrołecki,

Łyse: 49. konkurs na Palmę Kurpiowską rozstrzygnięty [WYNIKI, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
0
1

Podczas Niedzieli Palmowej w Łysych poznaliśmy laureatów 49. edycji konkursu na Palmę Kurpiowską Łyse 2018. Dwie spośród głównych nagród powędrowały do Ostrołęki.

 
Do tegorocznej edycji konkursu na Palmę Kurpiowską zgłoszono 128 prac w różnych kategoriach. Najliczniej „obsadzona” palmami została kategoria indywidualna. Swoje prace zgłosiło 82 twórców.
 
Poniżej przedstawiamy protokół komisji konkursowej oraz wyniki 49. edycji konkursu na Palmę Kurpiowską Łyse 2018:
 
Komisja Konkursowa w składzie:
1)   Żardecka Janina  -   Cepelia w Warszawie  - Przewodnicząca Komisji
2)   Czyż Jan -  Kurpiowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w  Łysych - Sekretarz   Komisji
3)   Przytuła Małgorzata  - Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie - członek Komisji
4) Samsel Maria - Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce - członek Komisji
5)  Frydrych Zdzisław  -  Kurpiowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w  Łysych - członek Komisji
Na posiedzeniu w dniu 25 marca 2018r.  Komisja oceniła palmy zgłoszone na konkurs   „ PALMA KURPIOWSKA ŁYSE 2018”.
 
Do konkursu zgłoszono 128 palm, w tym:      
      82   w kategorii indywidualnej,
      22    w kategorii zespołowej szkół podstawowych.
      24   w kategorii zespołowej pozostałych.
 
Komisja nie zakwalifikowała do konkursu  4 palmy nie zgodnie z regulaminem i tradycją.
 
Po dokonaniu oceny w oparciu o regulamin, Komisja postanawia przyznać  następujące nagrody:
 
KATEGORIA INDYWIDUALNA
I nagrodę w wysokości 700 zł otrzymują:
Kuśmierczyk Mariola - Ostrołęka
Nosek Halina Maria – Lipniki
 
II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymują:
Ruszczyk Oliwia - Tartak
Kowalczyk Julia - Plewski
Bacławska Małgorzata - Laski
 
III nagrodę w wysokości 500 zł zł otrzymują:
Lemański Paweł - Dylewo
Ogniewska Anna - Łodziska
Dyga Irena - Tartak
Nurczyk Aleksander - Łyse
 
Wyróżnienia specjalne  w wysokości  200 zł zł otrzymują:
Kowalczyk Jakub - Kadzidło
Krawczyk Gabriela - Lipniki
Romański Oliwier - Kadzidło
Perzan Celina - Golanka
Kowalczyk Zofia - Dęby
Ruszczyk Władysława - Tartak
Tyc Wojciech Karol - Ksebki
Marcińczyk Dawid - Charubin
Ochocińska Aleksandra - Łyse
Dawid Szymon – Klenkor
Łukowska Hanna - Rozogi
Żubrowska Czesława – Wejdo
Drózd Angelika - Dąbrowy
Drózd Zuzanna – Dąbrowy
 
KATEGORIA ZESPOŁOWA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
I nagrodę w wysokości 700 zł otrzymują:
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych - Biblioteka Szkolna wiek 7-14 lat
Szkoła Podstawowa im. Stacha Konwy w Dębach
 
II nagrodę w wysokości 600 zł otrzymują:
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych - klasy IV-VII
Szkoła Podstawowa w Zalasiu - klasa V
Szkoła Podstawowa w Zalasiu - klasa VI
 
III nagrodę w wysokości 500 zł otrzymują:
Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE w Warmiaku
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Krupki w Łączkach - klasa VI-VII
Szkoła Podstawowa w Łysych - Klasy 0-III
 
Wyróżnienia specjalne w wysokości  200 zł zł otrzymują:
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych - Świetlica Szkolna
Szkoła Podstawowa w Chudku - klasa II -III gimnazjum
Szkoła Podstawowa w Czarni - klasa IV
Szkoła Podstawowa w Białusnym Lasku - klasa IV-VII
Szkoła Podstawowa w Pupkowiźnie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Stefanowicza w Myszyńcu - Klasa I-III
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych - Zespół Folklorystyczny Łysoziańskie Nuty
 
Pozostałe palmy zakwalifikowane do konkursu otrzymują wyróżnienie w wysokości 50 zł:
Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II Przedszkole Samorządowe w Dylewie - grupy przedszkolne 0,A, B, C
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kadzidle - klasa I
ZPO w Dylewie Grupa Dialektowa - klasa II i III dialekt kurpiowski
Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa - klasa IIIC
Szkoła Podstawowa w Chudku - klasa IV-VI
Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle - klasa VIIA
Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie
 
KATEGORIA ZESPOŁOWA DLA POZOSTAŁYCH
I nagrodę w wysokości 700 zł otrzymują:
Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chetnika w Ostrołęce
Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Lipnikach
Zespół Szkół Powiatowych w Łysych
Świetlica Wiejska w Piątkowiźnie
 
II nagrodę w wysokości 600 zł zł otrzymują:
Publiczne Gimnazjum w Łysych
Stowarzyszenie Kulturalne "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ" z Rozóg
Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie" z Rozóg
 
III nagrodę w wysokości 500 zł otrzymują:
Koło Gospodyń Wiejskich "Chudkowskie Gospodynie"
Koło Gospodyń Wiejskich w Klimkach
Kółko Rolnicze "Zagajnica"
Dzienny Dom Senior + w Olszewie Borkach
Wyróżnienia specjalne w wysokości  200 zł. Otrzymują:
Koło Gospodyń Wiejskich "Tatarskie Burstynki"
Koło Gospodyń Wiejskich Golanka p. Barbara Mamajek
Koło Gospodyń Wiejskich "Wesołe Nutki" Kadzidło
Koło Gospodyń Wiejskich "Czarne Brzozy" Aleksandra Pawluk
 
Pozostałe palmy zakwalifikowane do konkursu otrzymują wyróżnienie w wysokości 50 zł:
Koło Gospodyń Wiejskich Piasecznia "Zurazinki"
Koło Gospodyń Wiejskich "Chudkozionki"
Koło Gospodyń Wiejskich "Czarne Brzozy" Aleksandra Pawluk
Koło Gospodyń Wiejskich Siarcza Łąka - Todzia Grażyna Lipka
Babik Halina i  Romaniuk Krystyna
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie im. Jana Pawła II
Publiczne Gimnazjum SIGiE w Warmiaku
Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD w Myszyńcu
Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci"
 
Komisja konkursowa podkreśla wysoki poziom artystyczny nagrodzonych i wyróżnionych palm. 49 edycja konkursu dowodzi, że spełnia on zadanie podtrzymania lokalnej tradycji.
 
 
REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Asia, 12:47 27-03-2018,   100%
Brawa dla Domu Seniora+ z Olszewa-Borek.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Asia, 12:47 27-03-2018,   100%
Brawa dla Domu Seniora+ z Olszewa-Borek.
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również