2018-03-07T13:54:33+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Łyse: Konkursy o Żołnierzach Wyklętych oficjalnie rozstrzygnięte [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Łysych
REKLAMA
0
0
0
W piątek, 2 marca w Publicznym Gimnazjum w Łysych, podczas uroczystości związanej z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, podsumowano towarzyszące temu wydarzeniu konkursy: Szkolny Konkurs Plastyczny „Ryngraf Żołnierzy Wyklętych” oraz Gminny Konkurs Historyczny na prezentację multimedialną „Żołnierze Niezłomni - Walka o pamięć i cześć”.

Organizatorem obu konkursów było Publiczne Gimnazjum w Łysych. Ich najważniejszym celem było przybliżenie młodzieży postaci żołnierzy podziemia antykomunistycznego walczących o suwerenną Polskę w latach 1944 - 1963.

W Szkolnym Konkursie Plastycznym „Ryngraf Żołnierzy Wyklętych” laureatami zostali:
I miejsce - Aleksandra Puławska kl.IIIb,
II miejsce - Aleksandra Świerszcz kl.IIa,
III miejsce - Julia Kowalczyk kl.IIIa i Filip Gnatkowski kl.IIIa.

W Gminnym Konkursie Historycznym na prezentację multimedialną Komisja Konkursowa, po obejrzeniu nadesłanych prezentacji, dokonała następujących rozstrzygnięć:
I miejsce - Aleksandra Puławska, Kacper Chrostowski (Publiczne Gimnazjum w Łysych),
II miejsce - Małgorzata Jarząbek, Dawid Bałdyga (Publiczne Gimnazjum w Zalasiu),
III miejsce - ex aequo: Julia Sawicka ( Publiczne Gimnazjum w Lipnikach), Magdalena Kozłowska, (Publiczne Gimnazjum w Warmiaku) oraz Aleksandra Ochocińska i Wiktoria Szablak (Zespół Szkół Powiatowych w Łysych).

Szczególną uwagę zwrócono na innowacyjność prac i pomysłowość przyciągającą uwagę. Nie pominięto zawartości merytorycznej, języka prezentacji, zwięzłości, czytelności, estetyki i czasu prezentacji.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.