eOstroleka.pl
Sport,

Manuela Wikieł na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych

zdjecie 2000

Podczas I Mistrzostw polski w pływaniu na Wodach Otwartych - Ustka 7-9.08.2009 Manuela Wikieł zdobyła 3 brązowe medale w kategorii juniorek. Przechodząc sobotnie eliminacje na 400 i 800m plasując się w nich dwukrotnie na 3 pozycji w niedzielę w biegu finałowym na dystansie 600m popłynęła również po brąz.

W kategorii Open Manuela uplasowała się na 8 pozycji.
Dzięki obecności olimpijczyków oraz zawodników z czołówki triathlonowej jak i ratownictwa wodnego zawody stały na wysokim poziomie sportowym i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród plażowiczów.

Niespodziewanie, jak na Bałtyk, pogoda dopisała, morze było spokojne a woda ciepła. Nie pozwoliło to jednak rozegrać wszystkich konkurencji pierwszego dnia zgodnie z planem. Wyścig mężczyzn na dystansie 800 m w kategorii seniorów został przełożony (wzmagający się wiatr i wzrastająca fala przeszkodziły w utrzymaniu wytyczonej trasy wyścigu) i odbył się po rozegraniu biegów finałowych w niedzielę.

Rekordowa pula nagród nie tylko przyciągnęła najlepszych sportowców, ale również podniosła zaciętość walki na morzu. Olimpijczycy nie zawiedli, a ratownicy wraz z triathlonistami pokazali, że są bardzo mocni. Pomimo dominacji w seniorkach zawodniczek WOPR-u i triatlonistek, dla których pływanie w morzu nie jest obce,  sztafetę wygrały pływaczki basenowe, w skład której wchodziła Manuela, zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski.

Wspaniałe plaże Ustki zgromadziły mnóstwo plażowiczów, którzy wykazali ogromne zainteresowanie mistrzostwami dopingując wszystkich zawodników. Według Przeglądu Sportowego naliczonych zostało około 5 tysięcy kibiców.

Źródło: sport.eOstroleka.pl