2019-02-19T08:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Ostrołęka,

Mieszkańcy chcieli asfaltu, radni zdecydowali inaczej

REKLAMA
REKLAMA
0
1
0
Choć mieszkańcy złożyli wniosek o wylanie asfaltu na jedną z dróg w gminie Czerwin, to radni zdecydowali inaczej i nie uwzględnili ich głosu. Być może jednak w przyszłości uda się wypracować korzystne rozwiązanie dla mieszkańców.

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy wsi Borek, Skarżyn i Chruśnice złożyli wniosek do przewodniczącego rady gminy Czerwin o wyasfaltowanie odcinka drogi łączącej Borek z Grodziskiem. Okazało się jednak, że Komisja Skarg, Wniosków i Petycji nie uwzględniła wniosku z uwagi na brak dokumentacji projektowej oraz brak środków finansowych w budżecie gminy Czerwin na rok 2019.

Jak czytamy w uzasadnieniu rady gminy, komisja wysłuchała wyjaśnień wójta Grzegorza Długokęckiego, który wyjaśnił, ze wyasfaltowanie odcinka drogi łączącej Borek z Grodziskiem wiąże się z przebudową drogi poprzez jej poszerzenie i wykup gruntu od właścicieli nieruchomości.

- Przebudowa drogi i zmiana jej nawierzchni powinna być poprzedzona opracowaniem projektu budowlano-kosztorysowego branży drogowej. Dlatego wójt wszczął postępowanie w trybie zapytania o cenę na wykonanie takiej dokumentacji dla przebudowy drogi gminnej nr 250328W relacji Grodzisk Duży-Borek. Po wykonaniu dokumentacji, zostanie złożony wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie przebudowy drogi relacji Borek-Grodzisk - napisano.

Na sesji rady gminy, która odbyła się 29 stycznia br., 10 radnych głosowało za odrzuceniem wniosku mieszkańców, 5 radnych było przeciw odrzucaniu wniosku.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.