2019-02-05T11:33:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Polska,

Na co zwrócić uwagę oświadczając się w walentynki?

REKLAMA
REKLAMA
0
1
0

Święto zakochanych bardzo często wybierane jest przez mężczyzn jako data, w której oświadczą się ukochanej osobie. Jak pokazują liczne badania i sondaże, ustępuje ono popularności wyłącznie okresowi świąt Bożego Narodzenia, kiedy to najczęściej ofiarowane są drugiej połówce pierścionki zaręczynowe z brylantami lub innymi kamieniami szlachetnymi.

Korzystną pod tym względem koniunkturę wykorzystują właściciele wszelkiego rodzaju hoteli, restauracji, kawiarń oraz innego rodzaju lokali i przedsiębiorstw, oferując w walentynki gotowe pakiety zaręczynowe oraz organizując wyjątkowe atrakcje na ten szczególny dla każdej pary dzień. Nie oznacza to jednak, aby skorzystanie z tego rodzaju oferty zawsze pozostawało trafnym wyborem. O tym, czy będziemy chcieli sięgnąć po pomoc wyspecjalizowanych w tym podmiotów, decydować powinno wiele czynników i kryteriów, których wypadkowa winna dopiero przesądzić o podjętej decyzji. Dużą wagę należy przede wszystkim przykładać do preferencji i uosobienia samej partnerki – po to, aby ten szczególny dla niej dzień zapadł jej na długo w pamięci oraz rodził wyłączne pozytywne wspomnienia.

Czy walentynki do odpowiedni dzień na zaręczyny?

Jak była już wyżej mowa, stosunkowa duża liczba mężczyzn wybiera 14 lutego na dzień, w którym poproszą o rękę swoją partnerkę. Data ta, pomimo całej rzeszy przeciwników, pozostaje popularna i w opinii wielu jest odpowiednim wyborem. Większość osób nie podziela podnoszonych argumentów, jakoby święto zakochanych raziło sztucznością i kiczowatością oraz nie zapewniało atmosfery oraz spokoju i nieskrępowania, które towarzyszyć powinny zaręczynom. Przeciwnie -wskazuje się, że to właśnie walentynkowy klimat, pełen miłości i ciepła, sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji w przedmiocie dalszego życia. Warto jednak pamiętać, że wybór odpowiedniej daty na oświadczyny to nie jedyny problem, jaki czeka każdego mężczyznę. Równie ważny jest bowiem dobór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego.

Zobacz: 10 wskazówek jak wybrać pierścionek zaręczynowy

Jakie są najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe?

W ofercie każdego salonu oraz zakładu jubilerskiego znaleźć można nieskończoną wręcz ilość modeli pierścionków zaręczynowych. Różnią się one między sobą kształtem i rozmiarem, a także rodzajem użytego do ich wytworzenia kruszcu oraz zajmującego centralne miejsce kamienia szlachetnego. Obok klasycznych, wybieranych najczęściej pierścionków zaręczynowych z brylantami, wykonanych zazwyczaj z żółtego złota, dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się pierścionki z białego i różowego złota. Mężczyźni coraz częściej decydują się także na bardziej awangardowe i wyszukane modele, w których osadzonych jest większa liczba kamieni szlachetnych, bądź też centralne miejsce zajmuje bardziej oryginalny i wyszukany kamień. Wybierając idealny pierścionek zaręczynowy dla ukochanej warto jednak także brać pod uwagę takie czynniki jak sam kształt biżuterii oraz sposób, w jaki osadzony został w nim kamień, a także ogólną jakość i estetykę wykonania. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru, warto przemyśleć dobrze zakup oraz sprawdzić ofertę kolejnych jubilerów.

Sprawdź najczęściej wybierane pierścionki zaręczynowe w Auroria Diamonds.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.