2018-06-27T10:38:57+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Powiat ostrołecki,

Noc sobótkowa w Myszyńcu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
1
1
Najlepszy komentarz
~gosc, 15:32 27-06-2018,   -
zawsze te same wypociny kurpiowskie....
odpowiedz   •   oceń :  
W Noc Świętojańską z 23 na 24  czerwca w amfiteatrze Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu odbyła się „XXIII Noc Sobótkowa”, zorganizowana przez Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. księdza Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu.

Stałym elementem imprezy jest  „Obrzęd nocy sobótkowej”. W tegorocznym konkursie  wzięły udział trzy zespoły z terenu Kurpiowszczyzny. Powołana przez organizatorów komisja oceniła przygotowane przez zespoły prezentacje i przyznała dwie równorzędne pierwsze nagrody dla: Zespołu Folklorystycznego „Kurpiowszczyzna Senior”  i Zespołu Folklorystycznego „Kurpiowszczyzna” oraz wyróżnienie dla kapeli Czesława Drząszcza z Myszyńca. Konkurs zorganizowało Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu.  Współorganizatorem był Powiat Ostrołęcki.

W drugiej części imprezy na scenie amfiteatru w rytmach disco polo zaprezentowały się zespoły Shine, Łukash oraz  Effect  - gwiazda tegorocznej Nocy Sobótkowej. Po koncertach, do późnych godzin nocnych uczestnicy Nocy Sobótkowej bawili się z didżejem. Nie zabrakło tego dnia także konkursu pt.  „Kwiat paproci”. Odbył się on w formie gry ulicznej. Nagrodę główną zdobył Adrian Grądzik.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gosc, 15:32 27-06-2018,   -
zawsze te same wypociny kurpiowskie....
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.