2017-01-11T17:26:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Powiat ostrołecki,

Nowe fakty w sprawie referendum w gminie Rzekuń

2
0
2
Wczoraj informowaliśmy o tym, że 19 lutego mieszkańcy gminy Rzekuń zagłosują w referendum za lub przeciw przyłączenia części terenu gminy do Ostrołęki. Okazuje się jednak, że choć uchwała w tej sprawie została opublikowana, to referendum... może nie dojść do skutku. Dlaczego?

Dziś z naszą redakcją skontaktował się wójt gminy Rzekuń Stanisław Godzina, informując o obecnym stanie prawnym uchwały. Choć w publikacji zamieszczonej na stronie urzędu wojewódzkiego wpisano powierzenie wykonania uchwały wójtowi, co wskazywałoby na finał tej sprawy, to uchwała trafiła jeszcze do nadzoru prawnego, który może ją odrzucić. Finalnym terminem podjęcia decyzji jest 2 lutego. Naszym czytelnikom jesteśmy więc winni poprawkę do wczorajszej informacji.

Wojewoda jako wydawca Dziennika Urzędowego Województwa Mazowieckiego (zgodnie z Ustawą o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych) jest zobowiązany do jej publikacji niezależnie od tego, czy jest ona zgodna z obowiązującym prawem czy nie.

- Uchwała Rady Gminy Rzekuń o przeprowadzeniu referendum wpłynęła do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego 3 stycznia br. Wojewoda ma 30 dni (do 2 lutego br.) na przeanalizowanie jej zgodności z obowiązującymi przepisami prawa. Wojewoda wystąpił do Przewodniczącego Rady Gminy Rzekuń o przesłanie dokumentów, które mogą mieć wpływ na ocenę zgodności z prawem przyjęcia uchwały (protokół z sesji Rady Gminy, uzasadnienie do uchwały, informacja o dacie publikacji w dzienniku urzędowym województwa). Dokumenty dotychczas nie wpłynęły do urzędu wojewódzkiego - poinformował nas zespół prasowy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tymczasem, w Ostrołęce trwają już konsultacje w sprawie przyłączenia sołectw Nowa Wieś Wschodnia, Ławy i Goworki do miasta. Dziś o godzinie 18.00 takie spotkanie konsultacyjne odbędzie się w Klubie Lokator OSM przy ul. Hallera.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 21:36 11-01-2017,   -
RZEKUŃ JEST JUZ OSTROLEKI BASTA I KONIEC DYSKUSJI NA TEN TEMAT.A PRPTESTOWAC MOGAJAK GIERTYCH NA KOD ZIE ahahah
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:03 12-01-2017,   -
na następnej sesji podobno mają głosować przejęcie przez miasto Ostrołęka części państwa San Escobar ;)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 21:36 11-01-2017,   -
RZEKUŃ JEST JUZ OSTROLEKI BASTA I KONIEC DYSKUSJI NA TEN TEMAT.A PRPTESTOWAC MOGAJAK GIERTYCH NA KOD ZIE ahahah
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również