2017-08-18T15:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Nowi strażacy ochotnicy z gminy Kadzidło ukończyli szkolenie

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
0
0
0
W dniach od 23 czerwca do 30 lipca 2017 r. po raz drugi w tym roku nowi strażacy z gminy Kadzidło mogli uczestniczyć w szkoleniu podstawowym strażaków ratowników OSP prowadzonym przez pracowników Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce.

Całe szkolenie to 126 godzin, w tym 59 teorii i 67 praktyki. Zajęcia odbywały się w czasie wolnym, najczęściej w weekendy w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce przy ulicy Celnej 11 oraz w Posterunku PSP w OSP Wydmusy. Program szkolenia to 37 tematów, m.in. z zakresu organizacji działań gaśniczych, ratownictwa technicznego, sprzętu pożarniczego, środków gaśniczych, sprzętu łączności czy pierwszej pomocy przedmedycznej.

W zajęciach praktycznych duży nacisk położono na umiejętności praktyczne, ćwiczenia oraz wyrobienie odpowiednich nawyków i umiejętności pracy ze sprzętem, taktyce działań ratowniczych, działaniach przy użyciu sprzętu ochrony dróg oddechowych oraz obowiązkowy test w komorze dymowej, w której panują warunki zbliżone do pożaru podczas akcji.

Celem testu jest przygotowanie oraz sprawdzenie strażaków w zakresie prowadzenia działań ratowniczych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych przy występowaniu dużych obciążeń psychofizycznych, takich jak wysoka temperatura, zadymienie, minimalna widoczność, ograniczona przestrzeń oraz silny hałas.

Po zaliczeniu komory dymowej i zdaniu egzaminu strażacy otrzymali zaświadczenie ukończenia szkolenia, które jest przepustką uprawniającą nowo wyszkolonych ratowników do brania udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Z gminy Kadzidło w szkoleniu uczestniczyli i zaliczyli pozytywnie egzamin strażacy:

- Kardaś Kacper - OSP Kadzidło;
- Gąska Paweł - OSP Wach;
- Pijanowski Cezary - OSP Gleba.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również