2017-01-09T10:31:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Powiat ostrołecki,

Noworoczno-opłatkowe spotkanie samorządowców w Lipnikach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UG w Łysych
REKLAMA
0
1
0
Samorządowcy z terenu Diecezji Łomżyńskiej wzięli udział w noworoczno-opłatkowym spotkaniu, które odbyło się w Lipnikach. Spotkanie poprzedziła uroczysta msza święta z udziałem biskupa Janusza Stepnowskiego.

W niedzielę 8 stycznia w Lipnikach odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne przedstawicieli samorządów z terenu Diecezji Łomżyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą pod przewodnictwem biskupa dr Janusza Stepnowskiego w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lipnikach. Jednym z elementów nabożeństwa były noworoczne jasełka w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Lipnikach.

Dalsza, już mniej oficjalna część uroczystości odbyła się w gospodarstwie agroturystycznym państwa Krzyżewskich w Lipnikach, gdzie samorządowcy tradycyjnie już dzielili się opłatkiem. Nie zabrakło też prezentacji artystycznych w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Baby, Lipnik, Serafina i Tartaku oraz zespołu folklorystycznego Puszcza Zielona przy akompaniamencie Jana Kani.

Organizatorami uroczystości byli: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Diecezjalni Duszpasterze Parlamentarzystów i Samorządowców oraz Wójt Gminy Łyse.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego spotkania.


REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również