2018-04-16T12:34:33+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

O bezpieczeństwie z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Białobieli

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Problematyka narkotyków, dopalaczy i przemocy rówieśniczej poruszona została podczas spotkania z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Białobieli, w którym uczestniczył także funkcjonariusz policji z Ostrołęki.

W ramach spotkania policjanci rozmawiali z pedagogami i rodzicami na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy oraz przemocy rówieśniczej.

- Poruszona została problematyka agresji rówieśniczej, „hejtu”, niewłaściwego zachowania w Internecie i uzależnienia od Internetu, telefonu. Mundurowi zaprezentowali edukacyjną walizkę narkotykową, której wyposażenie stanowią atrapy środków odurzających oraz akcesoria do ich porcjowania i zażywania – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Funkcjonariusze wskazali rodzicom i nauczycielom na co powinni zwracać uwagę, gdy mają podejrzenia, że ich dziecko może posiadać i zażywać dopalacze. Podczas tego typu spotkań policjanci omawiają również procedury postępowania w razie znalezienia środków odurzających na terenie szkoły i postępowania z uczniem mogącym być pod wpływem dopalaczy lub innych substancji.  

Rodzice zostali poproszeni o zwrócenie większej uwagi na zachowanie swoich dzieci oraz rozmowę w miejscu zamieszkania z dziećmi na tematy poruszone podczas spotkania.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.