2017-03-11T09:47:17+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

O podatkowych ulgach i odliczeniach z opiekunami osób niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrołęce odbyło się wczoraj spotkanie z opiekunami osób niepełnosprawnych. Głównym tematem poruszonym podczas spotkania były ulgi w podatkach na rehabilitację oraz wszelkiego rodzaju odliczenia, z których korzystać mogą rodzice i opiekunowie rozliczający się ze „skarbówką”.

Spotkanie szkoleniowe zorganizowali wspólnie – naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrołęce oraz dyrekcja SOS-W im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce. O możliwych sposobach dokonywania rozliczeń opowiedział uczestnikom spotkania Jerzy Kwiatkowski, szef ostrołęckiej „skarbówki”.

- Bardzo często zdarza się, że podatnicy nie mają pełnej wiedzy na temat przysługujących im ulg i odliczeń. Wątpliwości pojawiają się również podczas wypełniania zeznań czy dokumentowania poniesionych na rehabilitację wydatków. Spotkanie, które zorganizowaliśmy wspólnie z ośrodkiem wychowawczym ma właśnie na celu rozwianie tych wszystkich wątpliwości z jakimi nasi podatnicy mogą się spotkać wypełniając deklaracje PIT – powiedział podczas spotkania Jerzy Kwiatkowski.

Ze szczegółami dotyczącymi najistotniejszych kwestii związanymi z ulgami rehabilitacyjnymi, sposobem dokumentacji poniesionych na ten cel wydatków oraz ich właściwego uwzględnienia w zeznaniu rocznym, zapoznała uczestników spotkania inspektor z ostrołęckiego Urzędu Skarbowego.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również