2017-01-19T11:57:23+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Od własnego pracodawcy ukradli kosmetyki warte niemal pół miliona złotych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
0
0
0
8 osób zostało zatrzymanych pod zarzutem kradzieży kosmetyków na łączną kwotę około 400 tysięcy złotych. Zatrzymani to pracownicy jednej z większych hurtowni działających na terenie Radomia.

Kierownictwo jednej z dużych firm działającej w branży kosmetyczno-chemicznej w Radomiu od pewnego czasu zauważyło, że z magazynów znikają znaczne ilości produktów. Właściciele podejrzewali, że kradzieży mogą dokonywać pracownicy. Zarząd firmy kilka miesięcy temu zawiadomił o swoich podejrzeniach radomską policję. Kierownictwo firmy podjęło też ścisłą współpracę z policjantami zwalczającymi przestępczość przeciwko mieniu , wszystko by ustalić sprawców przestępstw. Współpraca ta zaowocowała szybkim ustaleniem osób, które regularnie wyprowadzały z firmy produkty.

Policjanci do sprawy zatrzymali w sumie 8 mężczyzn, mieszkańców Mazowsza w wieku od 35 do 50 lat. Głównie to pracownicy firmy - kierowcy i magazynierzy, którzy na przełomie 2015 i 2016 roku wywieźli z terenu firmy różnego rodzaju artykuły kosmetyczno-chemiczne o wartości kilkuset tysięcy złotych. Spółka szacuje, że w samym tylko minionym roku straciła towary o wartości niemal 400 tysięcy złotych. Właściciele przedsiębiorstwa podejrzewają, że ten proceder mógł trwać już od kilku lat. To wiąże się z tym, że straty mogą być zdecydowanie większe.

- Funkcjonariusze dotarli także do pasera, mieszkańca Kozienic, który skradzione rzeczy przejmował i sprzedawał na targowiskach. Policjanci odzyskali mienie o wartości blisko 100 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, natomiast jeden z nich odpowie za paserstwo. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Justyna Leszczyńska z KWP w Radomiu.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również