2017-01-18T17:43:59+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Odprawa roczna mazowieckiej policji: Mniej przestępstw i większa wykrywalność [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
0
0
1
Mazowiecka policja podsumowała miniony rok podczas odprawy z udziałem władz województwa oraz przedstawicieli Komendy Głównej. Według przedstawionych statystyk wzrosła wykrywalność popełnionych przestępstw a ilość czynów zabronionych spadła o około 10%.

Odprawa roczna odbyła się w siedzibie Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. W spotkaniu udział wzięli I zastępca komendanta głównego policji nadinspektor Andrzej Szymczyk, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, a także prokuratorzy okręgowi oraz przedstawiciele policyjnych związków zawodowych.

Podczas odprawy podsumowano wyniki pracy mazowieckich policjantów w roku 2016 oraz omówiono cele i zadania stojące przez mazowiecką policją w nowym, 2017 roku. Zastępcy komendanta wojewódzkiego szczegółowo przedstawili pracę pionów prewencji, kryminalnego oraz logistyki.

- Ważną informacją jest odnotowany spadek ilości przestępstw, szczególnie tych w kategoriach najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa oraz wzrost wykrywalności. W roku 2016 wszczęto o 4 716 postępowań w sprawie przestępstw mniej niż w roku 2015. Wykrywalność w roku 2016 wyniosła 72,7 %. W roku 2015 był to poziom 70,1% - mówi kom. Alicja Śledziona, rzecznik prasowy KWP w Radomiu.

Ważnym procesem w minionym roku było przywracanie lokalnych posterunków. W ostatnim półroczu w garnizonie mazowieckim odtworzono 8 takich jednostek. Jest to odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczności i wyniki policyjnych analiz stanu bezpieczeństwa w poszczególnych regionach.

- Co szczególnie cieszy, pełniona przez funkcjonariuszy służba, spotkała się z bardzo pozytywną oceną w badaniach opinii publicznej. Wynika z nich, że 75,4% ankietowanych na Mazowszu, w swojej okolicy, dobrze ocenia pracę policjantów. O bezpieczeństwo mieszkańców garnizonu mazowieckiego dba codziennie 5 402 policjantów, których wspiera w służbie 1 359 pracowników cywilnych. W roku 2017 planujemy przyjąć 222 nowych funkcjonariuszy. – dodaje rzeczni prasowy mazowieckiej policji.

Podsumowania działań minionego roku w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego w kraju dokonał I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk. Zabierający podczas odprawy głos – zarówno Wojewoda Mazowiecki, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Prokuratorzy oraz I Zastępca Komendanta Głównego – dobrze ocenili pracę mazowieckich funkcjonariuszy i złożyli im podziękowania za zaangażowanie w służbie na rzecz społeczeństwa.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~f , 20:59 18-01-2017,   -
Słyszałem, że na 3 przestępstwa wykrywa się 4
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~f , 20:59 18-01-2017,   -
Słyszałem, że na 3 przestępstwa wykrywa się 4
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również