2016-06-15T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Ostrołęccy bibliotekarze odznaczeni [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
2
0
0
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odznaczeni zostali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. W. Gomulickiego w Ostrołęce. Odznaczenia wręczył m.in. starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zainicjowany został przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jest to wyjątkowa okazja, aby podziękować za pracę bibliotekarzom i podkreślić ważną rolę bibliotek w codziennym życiu. Święto to było na początku skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się jednak powszechnie obchodzonym świętem, które  rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Rola bibliotek w życiu kulturalnym bardzo w ostatnich latach wzrosła. To nie tylko wypożyczanie książek i dbanie o księgozbiór, ale to także wiele konferencji, spotkań, wystaw czy koncertów, co łatwo zaobserwować chociażby na przykładzie Miejskiej Biblioteki Publicznej czy Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce.

Dlatego dostrzegając tę pracę, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich postanowiło nagrodzić w tym roku honorową odznaką Teresę Sagałę z filii biblioteki w Laskowcu, medale za zasługi otrzymały: Edyta Dobek z Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce i Ewa Żbikowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Przasnyszu, zaś medal dla gminnej biblioteki w Rzekuniu odebrała jej dyrektor Agnieszka Majdecka.

- Cieszę się niezmiernie, iż otrzymaliśmy to szczególne wyróżnienie, jestem mile zaskoczona – powiedziała Agnieszka Majdecka.

Nagrodzonym i wyróżnionym paniom gratulacje i upominki wręczył Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.