2017-03-01T08:45:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęccy diabetycy rozpoczynają działalność

REKLAMA
Dariusz Ślubowski (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA
0
0
0
Diabetycy z Ostrołęki rozpoczynają działalność w stowarzyszeniu. Od 7 marca uruchamiane są dyżury zarządu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków koło w Ostrołęce. Prezes Dariusz Ślubowski zaprasza do siedziby nowo powstałego koła.

W marcu dyżury ostrołęckiego koła diabetyków odbywały się będą w każdy wtorek w godz. 13.00-15.00 w siedzibie zarządu tj. w Ostrołęce przy ul. Gorbatowa 15, pokój nr 57. Miejsce to zostało przeznaczone na działalność koła decyzją władz miasta Ostrołęki. Zarząd i wszyscy członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków koło w Ostrołęce pragną więc podziękować prezydentowi Januszowi Kotowskiego za okazaną przychylność i pomoc.

Koło ostrołęckich diabetyków ma także adres mailowy - cukrzycaostroleka@gmail.com. Pisząc wiadomość pod ten adres można poznać szczegóły działalności koła, a także umówić się na spotkanie czy uzyskać odpowiedź na nurtujące pytanie dotyczące cukrzycy.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do przystąpienia do stowarzyszenia. Członkami stowarzyszenia mogą być nie tylko osoby chore na cukrzycę, ale również osoby zdrowe i członkowie rodzin osób chorych na cukrzycę. Wszystkie pytania prosimy kierować na adres mailowy lub osobiście podczas dyżurów. W najbliższym czasie zostanie też podany telefon kontaktowy stowarzyszenia. Na maile będziemy odpowiadać na bieżąco oraz oddzwaniać w przypadku podania telefonu kontaktowego - mówi prezes koła  Dariusz Ślubowski.

Według statystyk, na cukrzycę choruje nawet co 11 Polak. Na Mazowszu diabetyków jest około 300 tysięcy. W Ostrołęce koło zrzeszające osoby z cukrzycą nie jest pierwszyzną, gdyż kiedyś już takowe istniało, ale po pewnym czasie zakończyło działalność. Istniała potrzeba reaktywacji, dlatego Polskie Stowarzyszenie Diabetyków czyniło starania, by koło powstało także w Ostrołęce. Podczas pierwszego spotkania zgłosiło się zbyt mało chętnych, ale za drugim razem udało się wybrać siedmioosobowy zarząd. Prezesem został Dariusz Ślubowski, wiceprezesami Dariusz Regulski i Mirosław Wnuk, skarbnikiem Agnieszka Góralewska, sekretarzem Ewa Zaniewska, a członkami Paweł Madrak i Mirosław Zalewski. Jakie są kolejne plany koła?

- Wraz z rozwojem koła w naszym mieście i powiecie będziemy realizować wszystkie cele statutowe stowarzyszenia. W dużej mierze zależy to też od ilości członków oraz inicjatyw zgłaszanych przez nich. Zapraszam też do współpracy nie tylko w charakterze członków koła PSD w Ostrołęce środowisko medyczne oraz specjalistów z dziedziny żywienia w chorobach metabolicznych. Będziemy wdzięczni za każdą najmniejszą pomoc dla naszego środowiska diabetyków - dodaje Ślubowski.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również