2018-10-03T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 4 75%
Ostrołęka,

Ostrołęka: Czy rozkład jazdy MZK odpowiada potrzebom mieszkańców?

REKLAMA
REKLAMA
3
1
48
Czy rozkład jazdy MZK w Ostrołęce odpowiada oczekiwaniom mieszkańców? Zdania są podzielone. Radny Waldemar Popielarz uważa, że należy przywrócić poprzedni rozkład, z kolei prezydent Kotowski odbiera od mieszkańców pozytywne sygnały.

Interpelację w sprawie rozkładu jazdy MZK złożył radny Waldemar Popielarz. Zaapelował on do prezydenta Kotowskiego o przywrócenie poprzedniego rozkładu jazdy, jak również ilości połączeń. Zgłosił, że mieszkańcy narzekają na nowy rozkład. Co na to prezydent Janusz Kotowski?

- Bezpłatna komunikacja została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców - zwłaszcza przez uczniów i osoby starsze. Nowy, promienisty układ komunikacyjny, umożliwia płynny przejazd we wszystkich kierunkach, a także zapobiega "pustym kursom", które przed wprowadzeniem zmian występowały bardzo często i generowały znaczne kozsty. Wszystkie wnioski i uwagi do rozkładu jazdy składane przez pasażerów były i są wnikliwie rozpatrywane przez MZK. W uzasadnionych przypadkach częstotliwość przejazdów została zwiększona. Negatywną kampanię w internecie i na Facebooku proszę traktować ze spokojem. Często nie ma ona odzwierciedlenia w rzeczywistości - odpisał radnemu włodarz naszego miasta.

Jakie jest Wasze zdanie o rozkładzie jazdy MZK? Czy powinno się przywrócić poprzedni rozkład czy zostać przy obecnym? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 09:27 03-10-2018,   100%
czyli rzeczywistość to wypowiedź prezydenta. A znajomi którzy jeżdżą autobusami i opowiadają o absurdach to nie rzeczywistość :)
hmm czego to się można dowiedzieć w tych internetach :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:28 03-10-2018,   87%
Poprzedni byl dobry a nowy to pan prezydent w buty sobie moze wlozyc
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:34 03-10-2018,   88%
NIE !!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:36 03-10-2018,   94%
 Ważne żeby emeryci do kosciola dojechali i na tace dali a ludzie pracy i mlodzież szkolna niech sobie radzą albo czekają na MZK po2/3 godziny.DOBRA ZMIANA
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkanka, 09:59 03-10-2018,   92%
Z al.Jana Pawła do Wojciechowic nie ma bezpośredniego autobusu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Emerytka, 10:01 03-10-2018,   91%
Wobec powyższego zapraszam Pana Prezydenta do  dojechania bezpośrednio MZK  popołudniami lub w sobotę i niedzielę z Osiedla Centrum do Wojciechowic, nie mówiąc o  jakimkolwiek dojeździe na ul.   Targową. Dawniej jeżdziła  1 i było super. Niestety w Ostrołęce  nie wszyscy mają samochody  lub nie są tacy młodzi, żeby wyrywać "z buta". W imieniu starszych  i nie zmotoryzowanych mieszkańców MZK  niech przywróci  dawną trasę linii nr 1. Z góry dziękują seniorzy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:03 03-10-2018,   100%
Brak połączeń z Miasta do PKP z godny z rozkładami PKP
odpowiedz   •   oceń :  
~załamany mieszkaniec, 10:17 03-10-2018,   82%
o KLERZE tylko po zalogowaniu!!!haha...
panie grabowski...czy nto trudno zrozumiec!!! to jest film nie o wierze,chrzescijanstwie tylko o słabosciach człowieka!!! co niedziela chodzi pan,ja,moje dzieci i pana WNUCZKI do kosciola i dobrze jest wiedziec ze takie rzeczy sie dzieją!!! sa dobrzy i zli lekarze..nauczyciele...a to nie znaczy ze mamy nie puszczac dzieci do szkoły i mierzyc wszystkich jedna miarą..!!! PANIE PRZEWODNICZACY...NA WIECEJ LICZYŁEM OD PANA W WYPOWIEDZI ,ale widze ze niektórych rzeczy pan nie przeskoczy
odpowiedz   •   oceń :  
~Wkurzony, 10:19 03-10-2018,   90%
TYLKO ZA ROZKLAD MZK KOTOWSKI NIE MA PRAWA WYGRAĆ KOLEJNYCH WYBOROW!!!!!! ZA TEN ROZKLAD JAZDY ODPOWIADAJA LUDZIE, CO ZAMIAST SERCA MAJĄ GOWNO A ZAMIAST MOZGU SRACZKE!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:22 03-10-2018,   100%
Zaza
odpowiedz   •   oceń :  
~Olaf, 10:25 03-10-2018,   100%
Rozkład jazdy MZK trzeba przywrócić ponieważ jest problem dojazdu do szkoły i powrót odkąd są bezpłatne moje zmuszona zostałam poruszać się tac. Dobra zmiana
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec, 10:30 03-10-2018,   100%
Oddajcie stary rozkład, z osiedla Sienkiewicza mieszkańcy nie mają czym dojechać do pracy w zakładach mięsnych, mleczarni, agranie. Ten rozkład jest z kosmosu, nikomu nie pasuje, przywrócić linię nr 12
odpowiedz   •   oceń :  
~Wdzięczny ze stacji, 10:57 03-10-2018,   100%
Pan prezydent będzie miał prawo wypowiadać się o rozkładzie gdy przez miesiąc będzie"podróżował" że stacji do Wojciechowic w TE i Z POWROTEM. Rodakom teżstacja podziękuj.
odpowiedz   •   oceń :  
~zosia, 11:17 03-10-2018,   100%
Zdecydowanie stary rozkład jazdy z Bialobieli od 8 do 13 tej nie ma żadnego połączenia masakra.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:40 03-10-2018,   100%
@~zosia Dokładnie. Pan Prezydent w przerwie od śledzenia komentarzy nt. cenzury Kleru powinien przejechać się 13-stką po 7 albo po 8 rano w stronę dworca. Jeśli uda mu się w ogóle wejść do autobusu.
odpowiedz   •   oceń :  
~PORAŻKA, 11:21 03-10-2018,   100%
Obecny rozkład jazdy można skwitować jednym słowem  PORAŻKA  dla ludzi dojeżdżających codziennie do pracy.
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 11:50 03-10-2018,   100%
D N O - tylko tyle i aż tyle o rozkładzie jazdy, prezydencie i dyrektorze MZK.
odpowiedz   •   oceń :  
~mzk, 12:12 03-10-2018,   100%
"Nowy, PROMIENISTY układ komunikacyjny, umożliwia PŁYNNY przejazd we wszystkich kierunkach... Negatywną kampanię w internecie i na Facebooku proszę traktować ze spokojem..." i wszystko jasne
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec, 12:21 03-10-2018,   100%
Ten rozkład to porażka. Dzieci kończą lekcje o 13.30 a autobus 14.47 bo wcześniejszy był o 12.32. Na 9.40 lekcje a autobus o 8.27 albo 9.45 , masakra
odpowiedz   •   oceń :  
~Zosia, 12:22 03-10-2018,   100%
Kto musi dojeżdżać do Wojciechowic z osiedla Pomian to wie że to jest tragedia
odpowiedz   •   oceń :  
~Wkurzony, 13:00 03-10-2018,   100%
WSZYSTKICH KTÓRZY PODPISALI SIĘ POD NOWY ROZKLAD JAZDY MZK NALEŻY POSTAWIĆ PRZED SĄDEM I WYWALIC Z MIASTA, A KOTOWSKI ZA SWOJĄ BEZCZELNOŚĆ ZAPŁACI!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Autobusy i tramwaje, 13:04 03-10-2018,   100%
Brakuje autobusow komunikujacych miasto z dworcem kolejowym. Mamy jeden bezposredni pociag z warszawy do ostroleki a na dworcu zdziwienie co dalej. Ze stacji ciezko dojechac do dworca pks a co powiedziec na osiedle sienkiewicza czy wojciechowice
odpowiedz   •   oceń :  
~Autobusy i tramwaje, 13:06 03-10-2018,   80%
Zadziwiajaca jest tez gestosc przystankow np. jedziemy linia 15, mamy przystanek przy aliusie a kolejny przy dworcu autobusowym. To jest chore. Komubikacja miejska powinna miec gesta siec przystankow, co 300, 400 metrow.
odpowiedz   •   oceń :  
~wera, 13:11 03-10-2018,   100%
Rozkład jazdy nie jest dopasowany , np. nr 24 przyjeżdża do dworca o g. 7,40 a nr 2 i 2A do Wojciechowic odjeżdża o 7,40 , ale nie czeka na pasażerów z 24 ,którzy jadą dalej do Wojciechowic.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:16 03-10-2018,   100%
linia nr 13 ma kiepskie połączenie, dużo lepszy był stary rozkład i płatne bilety
odpowiedz   •   oceń :  
~Pasażerka, 14:56 03-10-2018,   100%
Witam co do roskładu autobusów to poraszka.Autibusy są Z
zatłoczone, mało kursów np. brak połoczenia osiedla stacjia z osiedlem Sienkiewicza albo z osiedlem wojciechowice.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:03 03-10-2018,   100%
Z Wojciechowic jadąc "6" o godz.o 11.19, w stronę miasta nie ma szans, żeby zdążyć na "1" w stronę Centrum o 11.27, bo autobus linii nr "1" odjeżdża z Dworca PKS  1 minutę przed przyjazdem "6", A często też mijają się też na skrzyżowaniu. "1" już pojechała, a "6" dopiero dojeżdża. I po co takie połącznie z Wojciechowic w stronę Centrum. Następny "4" za 20 minut.
odpowiedz   •   oceń :  
~pracownik zmianowy, 16:00 03-10-2018,   100%
Do Wojciechowic z Hallera do pracy na nocną zmianę nie ma czym dojechać,a także na 6;00 autobus linii nr 9 jest za późno oraz w święta na 14;00. Porażka z takim rozkładem , my mieszkańcy osiedla Hallera i Dzieci Polskich żądamy przywrócić stary rozkład jazdy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:49 03-10-2018,   100%
Najważniejsze że pan prezydent jest zadowolony. I na tym koniec bo nie słyszałam drugiej pozytywnej opinii na temat rozkładu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jakiś żart., 16:52 03-10-2018,   100%
Tylko tępy i bezmózgi de@il mógłby powiedzieć że nowy, promienisty układ komunikacyjny, umożliwia płynny przejazd we wszystkich kierunkach.
odpowiedz   •   oceń :  
~~Jakiś żart. cd., 16:57 03-10-2018,   100%
Tak więc redakcja eOstrołęka na pewno kłamie....
Takie debilizmy na pewno nie wyszły z ust naszego wspaniałego i mądrego prezydenta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kuba, 17:14 03-10-2018,   100%
Poprzedni
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:44 03-10-2018,   100%
Rozklad MZK? TO PARANOJA  ZA Gierka czesciej pociągi kursowały doWarszawy niz dzis autobusy MZK  kursują po miescie
odpowiedz   •   oceń :  
~Dojeżdżająca, 18:21 03-10-2018,   100%
Zapraszam Pana Prezydenta na przejażdżkę antobusem nr 6 .....caly czas przepelniony. Ten rozklad jazdy niestety ale jest do niczego. Nie jest podstosowany ani pod uczniow ani pod osoby dojeżdżające do pracy. NIE JESTESMY ZADOWOLENI Z TEGO ROZKŁADU!!!!! NIE CHCEMY GO!!! Niech wrócą platne aurobusy i stary rozkład.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:08 03-10-2018,   100%
Ja *****lę. Nawet nie wiem jak to skomentować. Aż muszę się przejść z żenady po pokoju, bo nie usiedzę po tym co przeczytałem. No po prostu ****a nie
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkanka, 19:16 03-10-2018,   100%
Przywrócić linię 13 w niedziele o godz 7 gdyż od 5 rano do 8 nie ma żadnego połączenia
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkanka, 19:28 03-10-2018,   100%
Przywrócić 13 w niedziele i święta o 7 rano z Białobieli  
odpowiedz   •   oceń :  
~Zuza, 20:19 03-10-2018,   100%
4  nie kursuje od 16.35  do 19.10  to chyba przesada, poza tym co 1 godz. lub 1,5 godz. to też nie jest w porządku.  DAWNY ROZKŁAD BYŁ O NIEBO LEPSZY.   Co z tego że bez biletu jak trzeba jeździć taxi bo brakuje autobusów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kkk, 20:39 03-10-2018,   100%
Lepszy był rozkład wcześniejszy, ten  to niech go holewa wzmnie. Trzeba czekać po dwie godziny na altobus, 13  altobus muglby mieć częstsze kursy a i  do wojciechowic.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:15 03-10-2018,   29%
Będę na Pana głosować...Ale liczę na to że stary rozklad będzie przywrócony..Pan nie jeździ autobusem i nie wie Pan jak bardzo ludzie są niezadowoleni z tego aktualnego...Posłucha Pan głosu mieszkańców...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:49 03-10-2018,   100%
NIE GŁOSUJ NA KOTOWSKIEGO, LITOŚCI
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:22 03-10-2018,   100%
Waldek nie odpuszczaj Prezydentowi ten rozkład to jedna wielka masakra
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:35 04-10-2018,   100%
Szybciej iść godzinę z bitą niż czekać na autobus
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:35 04-10-2018,   -
*z buta
odpowiedz   •   oceń :  
~Taksowkarz, 07:57 04-10-2018,   100%
Pieprzenie glupot prezydenta!!! Wszyscy... zaznaczam wszyscy ! moi klienci narzekaja na obecny rozklad! Prezydent sam se chyba odpowiada na to pytanie pozytywnie bo watpie by komukolwiek pasowalo stac na przystanku godzine albo i dluzej w oczekiwaniu na busa.
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 08:45 04-10-2018,   100%
Skoro jest tak płynnie, to niech "władza" dojedzie z Osiedla Sienkiewicza do PKS w godzinach  8.50 do 12.40. Będzie miał wycieczkę "jedynką" czy "czwórką" przez całe miasto - 14 przystanków. Niech spróbuje dostać się na Stację czy na Łazek - wtedy się zdziwi. Gratuluję dobrego samopoczucia !
odpowiedz   •   oceń :  
~Jadwiga ul. Padlewskiego, 09:15 04-10-2018,   100%
NIE WOLNO BYŁO ZMIENIAĆ TEGO CO BYŁO OD LAT DOBRE>   teraz to nie wiadomo kiedy jakim i o której dojedzie się do szkoły lub pracy. MZK jest dla mieszkańców a nie dla włodarzy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Podróżny, 12:03 04-10-2018,   100%
Dostosowanie rozkładu jazdy MZK do PKP w wydaniu Ostrołęka wygląda tak, że autobusy MZK odjeżdżają z dworca PKP 1-3 minuty przed przyjazdem pociągu z Warszawy/Tłuszcza. Do skandalicznej sytuacji doszło 27.09 br., otóż P. kierowca MZK odjechał z dworca PKP i nie czekał na osoby, które wysiadły z bezpośredniego pociągu z Warszawy i biegły na przystanek widząc autobus. Nie ma dość obelżywego słowa w języku polskim, którym należałoby potraktować pana kierowcę. Na 100% widział osoby, które biegły na przystanek.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 09:36 03-10-2018,   94%
 Ważne żeby emeryci do kosciola dojechali i na tace dali a ludzie pracy i mlodzież szkolna niech sobie radzą albo czekają na MZK po2/3 godziny.DOBRA ZMIANA
odpowiedz   •   oceń :