2017-11-30T14:06:18+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Kolejne uchwały przyjęte przez radnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

W czwartek 30 listopada odbyła się kolejna, zwyczajna sesja Rady Miasta. Radni przyjęli wszystkie zaplanowane na dziś uchwały.

Najważniejszymi z nich były:

  • Zatwierdzenie projektu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz organizacjami pożytku publicznego i wolontariatem. Łącznie na ten cel przeznaczonych zostanie w 2018 roku ponad 2 300 000 złotych z budżetu miasta;
  • Zniesienie wzoru wniosków, jakie składali nauczyciele ubiegający się o świadczenia zdrowotne. Powodem zmian była ochrona danych osobowych. Nowe wzory wniosków przygotują placówki oświatowe;
  • Uchwalenie zmian zagospodarowania terenu przy ulicy gen. Tomasza Turskiego. Działania radnych uwarunkowane są przygotowaniem terenu do inwestycji polegającej na budowie farmy fotowoltaicznej. Stworzeniem takiej farmy zainteresowana jest firma Energa.
  • Nadanie nowego statutu Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie. Wprowadza on zmiany w działaniu Dziennego Domu Pobytu "Senior+" oraz nowe zadania, które związane są z otwarciem Noclegowni dla Osób Bezdomnych przy ulicy Kołobrzeskiej.
  • Zniesienie opłaty za pobyt w Dziennym Domu Pobytu "Senior+", dla osób których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego. Są to seniorzy w trudnej sytuacji materialnej, a zmiana ma powodować zmniejszenie izolacji społecznej tej grupy.
  • Radni przyjęli również zmiany w wieloletniej prognozie finansowej i uchwale budżetowej na 2017 rok oraz sprawozdanie prezydenta Miasta Ostrołęki za okres od 1 do 31 października.

Przypomnijmy, że wczoraj radni spotkali się podczas sesji nadzwyczajnej, na której burzliwie debatowali o miejskich obligacjach.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.