2017-03-31T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 9 55.6%
Ostrołęka,

Ostrołęka: Radni przegłosowali projekt uchwały w sprawie poszerzenia granic miasta [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
5
4
1
Przy 20 głosach za i jednym wstrzymującym się miejscy radni przyjęli projekt uchwały dotyczący poszerzenia granic Ostrołęki o część terenów gminy Rzekuń. „ Ostrołęka, dążąc do powiększenia swojego obszaru, nie jest odosobnionym samorządem” - argumentował podczas wczorajszej sesji prezydent Janusz Kotowski.

Projekt uchwały zawierający opinię w sprawie zmianie granic Ostrołęki o część terenów należących administracyjnie do gminy Rzekuń był jednym z ważniejszych punktów wczorajszej sesji Rady Miasta. Opinia radnych wraz z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych podjęta została w oparciu o pozytywne rozstrzygnięcia konsultacji społecznych. Po zmianach do Ostrołęka powiększyłaby się o część terenów miejscowości Ławy, Goworki i Nowa Wieś Wschodnia. Jest to obszar, na którym powstać ma w najbliższym czasie Elektrownia C.

Argumentując przedstawiony pod obrady projekt uchwały prezydent Kotowski zwrócił uwagę na wielokrotnie podejmowane próby rozszerzenia granic Ostrołęki oraz na szereg czynników związanych z potrzebami inwestycyjnymi i miastotwórczymi.

- Ostrołęka, dążąc do powiększenia swojego obszaru, nie jest odosobnionym samorządem. Najważniejsze jest, by korzyść ze zmian odniosły obydwa samorządy. Miasto jest w stanie zagwarantować gminie Rzekuń współudział w dochodach, jakie wpływałyby do kasy miasta z tytułu przyszłych podatków od planowanej inwestycji, czyli Elektrowni Ostrołęka C – mówił Kotowski.

W głosowaniu 20 radnych opowiedziało się za przyjęciem projektu uchwały jeden z radnych wstrzymał się od głosu.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~o-k , 15:29 02-04-2017,   -
To świetna wiadomość. Oby jeszcze pozytywna decyzja Ministra!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~o-k , 15:29 02-04-2017,   -
To świetna wiadomość. Oby jeszcze pozytywna decyzja Ministra!
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również