2017-10-24T12:23:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Piotr Tobojka i Patryk Lewandowski wyróżnieni przez wiceministra

REKLAMA
fot. Grupa Nadzieja
0
0
0
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński wyróżnił członków grupy ratowniczej Nadzieja - Piotra Tobojkę i Patryka Lewandowskiego. Obaj ratownicy 16 października odważnie stanęli do walki o życie poszkodowanego, zasługując tym samym na wyróżnienie i szacunek.

- 16 października 2017 odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sekcji szkoleniowej Grupy Nadzieja w Ostrołęce. Tego dnia dwaj nasi członkowie, Piotr Tobojka i Patryk Lewandowski, podjęli się resuscytacji umierającego człowieka. Działali z taką wiedzą i umiejętnościami, że nawet po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego pomagali ratownikom w dalszych działaniach. I chociaż nie udało się uratować poszkodowanego, to jednak czyn dwóch młodych ludzi zasługuje na wielkie wyróżnienie i szacunek - czytamy w komunikacie Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Tobojka i Lewandowski wyróżnienie otrzymali w czasie regionalnych obchodów Dnia Państwowego Ratownictwa Medycznego w Grupa Ratownicza Nadzieja Łomża. Podczas uroczystego apelu służb ratunkowych obaj młodzieńcy zostali wyróżnieni przez wiceministra spraw wewnętrznych i administracji pana Jarosława Zielińskiego. W obecności kilkuset ratowników i funkcjonariuszy, Piotr i Patryk zostali postawieni jako wzór do naśladowania w zdobywaniu wiedzy, szybkości reakcji, zdecydowanego postępowania w służbie drugiemu człowiekowi. Możemy być dumni z takich ratowników.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również