2017-07-05T10:46:27+02:00 eOstroleka.pl 2 1 4 100%
Ostrołęka,

Pociąg do Małkini? Władze miasta są "za"

REKLAMA
REKLAMA
4
0
0
Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski podziela zaangażowanie przewodniczącego rady miasta Jerzego Grabowskiego w przywrócenie ruchu pasażerskiego pociągów na trasie Ostrołęka - Małkinia. Samorząd zamierza podjąć pewne kroki ku realizacji tego planu.

Interpelację w sprawie przywrócenie ruchu pasażerskiego na linii kolejowej nr 34 złożył sam przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski, miłośnik i wieloletni pracownik kolei. Pociągi przewożące pasażerów na ponad pięćdziesięciokilometrowym odcinku pomiędzy Ostrołęką a Małkinią Górną nie kursowały od 1994 roku.

- Przywrócenie pociągów osobowych na tej linii usprawni połączenie i komunikację pasażerską wspomnianych miejscowości z Warszawą i Białymstokiem. Rozpoczynająca się inwestycja budowy elektrowni C wymusi potrzebę szybkich i alternatywnych połączeń kolejowych w ruchu towarowym oraz pasażerskim z i do Ostrołęki - twierdzi Grabowski.

Jego troskę o przywrócenie ruchu pasażerskiego na linii nr 34 podziela prezydent Janusz Kotowski. W odpowiedzi na interpelację stwierdził, że dołączy się do działań, jakie mogłyby poprawić obecną sytuację.

- Proponuję abyśmy w tym celu wspólnie wystąpili z pismem do zarządu firmy Koleje Mazowieckie oraz marszałka województwa mazowieckiego. Liczę, że wystąpienie samorządu Ostrołęki zainspiruje do działań również samorządy gmin leżących na trasie powyższej linii kolejowej - dodał prezydent Kotowski.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również