2017-04-21T14:52:57+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Policjant uratował przez telefon życie 3-letniej dziewczynce

REKLAMA
fot. KWP Radom.pl
REKLAMA
0
0
0
Oficer dyżurny siedleckiej policji uratował przez telefon życie 3-letniej dziewczynce. Dziecko zadławiło się własną śliną i zaczęło się dusić.

W miniony wtorek st. asp. Krzysztof Nurzyński odebrał telefon od zdenerwowanego mężczyzny, który prosił o pomoc, gdyż jak informował jego córka czymś się zadławiła. Policjant zaczął instruować rozmówcę, jakie czynności ma wykonać. Spokojnie powiedział, aby trzymał dziecko głową w dół i klepał w plecy. Po chwili rozmowy ojciec poinformował dyżurnego, że 3-latka wypluła wydzielinę.

- Na miejsce skierowano karetkę pogotowia, której załoga po dotarciu pod wskazany adres potwierdziła, że życiu i zdrowiu dziecka nie zagraża już niebezpieczeństwo i najprawdopodobniej wcześniej zadławiła się własną śliną. Profesjonalne zachowanie funkcjonariusza, podkreśla jak ważne w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, jest opanowanie stresu i spokój. Warte podkreślenia jest także to, iż dyżurny w ostatnim czasie uczestniczył w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach specjalistycznego doskonalenia zawodowego, które KWP zs. w Radomiu prowadzi od początku roku. Koordynatorem wdrażania projektu jest Wydział Kadr KWP – informuje podinsp. Jerzy Długosz, rzecznik prasowy siedleckiej policji.


REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również