2017-04-21T14:52:57+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Policjant uratował przez telefon życie 3-letniej dziewczynce

fot. KWP Radom.pl
0
0
0
Oficer dyżurny siedleckiej policji uratował przez telefon życie 3-letniej dziewczynce. Dziecko zadławiło się własną śliną i zaczęło się dusić.

W miniony wtorek st. asp. Krzysztof Nurzyński odebrał telefon od zdenerwowanego mężczyzny, który prosił o pomoc, gdyż jak informował jego córka czymś się zadławiła. Policjant zaczął instruować rozmówcę, jakie czynności ma wykonać. Spokojnie powiedział, aby trzymał dziecko głową w dół i klepał w plecy. Po chwili rozmowy ojciec poinformował dyżurnego, że 3-latka wypluła wydzielinę.

- Na miejsce skierowano karetkę pogotowia, której załoga po dotarciu pod wskazany adres potwierdziła, że życiu i zdrowiu dziecka nie zagraża już niebezpieczeństwo i najprawdopodobniej wcześniej zadławiła się własną śliną. Profesjonalne zachowanie funkcjonariusza, podkreśla jak ważne w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, jest opanowanie stresu i spokój. Warte podkreślenia jest także to, iż dyżurny w ostatnim czasie uczestniczył w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach specjalistycznego doskonalenia zawodowego, które KWP zs. w Radomiu prowadzi od początku roku. Koordynatorem wdrażania projektu jest Wydział Kadr KWP – informuje podinsp. Jerzy Długosz, rzecznik prasowy siedleckiej policji.


Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również