2017-08-25T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Ponad 4,3 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminie Ostrów Mazowiecka

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Gmina Ostrów Mazowiecka stawia na odnawialne źródła energii. Dzięki wsparciu unijnemu do końca 2018 r. w 389 budynkach mieszkalnych na terenie gminy zainstalowane zostaną kolektory słoneczne i kotły na biomasę, a w czterech szkołach – instalacje fotowoltaiczne.

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 4,3 mln zł wsparcia ze środków RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i wójt gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek.

To dobra informacja dla mieszkańców gminy. Będą oni mogli zastąpić obecnie używane tradycyjne źródła energii do ogrzewania centralnego i wody na te pochodzące ze źródeł odnawialnych. W ramach projektu zostaną zakupione i zamontowane instalacje odnawialnych źródeł energii, tj.: 380 kolektorów słonecznych i 46 kotłów na biomasę dla gospodarstw domowych oraz 4 instalacje fotowoltaiczne dla szkół podstawowych w Dybkach, Kalinowie i Ugniewie oraz dla Zespołu Szkół Publicznych w Nagoszewie. Dodatkowo będą prowadzone działania informacyjno-promocyjne, w tym edukacja ekologiczna o odnawialnych źródłach energii.

Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na poprawę środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, obniży koszty energii cieplnej i elektrycznej.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również