eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Ponad 630 listów do Świętego Mikołaja!

drukuj |
Dział: Ostrołęka
Tagi: mikołaj list do mikołaja rozmaitości ostrołęckie prezenty święta bożego narodzenia
Rekordowa liczba listów do Świętego Mikołaja przyszła do Rozmaitości Ostrołęckich, które organizują trzecia edycję akcji „Pomagamy Świętemu Mikołajowi”.

W dwóch poprzednich edycjach listów było dwukrotnie mniej. Oznacza to, że w tym roku organizatorzy poszukują jeszcze więcej dobroczyńców, którzy spełnią dziecięce marzenia. Już zgłosiło się około trzydziestu osób, którzy nie dla popularności i splendoru otworzyli swoje portfele. Wśród instytucji, które włączyły się w akcję są samorządy oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej. Mikołajowi pomogą również firmy.

Przyjacielem Świętego Mikołaja może być każdy – osoba fizyczna, grupa osób, firma lub instytucja.

W poprzednich latach, w kilku zakładach pracy pracownicy organizowali zbiórki pieniędzy. W ten sposób zebrane pieniądze przeznaczyli m.in. na zakup roweru i spełnienie marzeń kilkorga dzieci. Taką zbiórkę zorganizowano m.in. w Spółdzielni Mleczarskiej “OSTROŁĘKA”. W tym roku pracownicy także zbierali pieniądze i już dostarczyli rower. Grupowo marzenia spełnili uczniowie II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

W ubiegłym roku skontaktowała się z organizatorami rodzina, która co roku w okresie przedświątecznym samodzielnie pomaga wspomaga potrzebujących. W zeszłorocznej edycji akcji, jej członkowie zdecydowali się włączyć w akcję “Pomagamy Świętemu Mikołajowi”. Dzięki nim, w Wigilię nowy tapczanik pojechał do chłopca z Myszyńca.

Codziennie do Rozmaitości i Informediów listonosz przynosił nam grube pliki kopert z marzeniami dzieci. Przeczytanie tych listów zajęło dużo czasu. Wiele listów było naprawdę wzruszających. Niektóre z nich to dramatyczne wołanie o pomoc. Ich autorami były nie tylko dzieci. Pisały samotne matki, które znalazły się w trudnej sytuacji oraz ludzie, którzy stwierdzili, że Mikołaj powinien pomóc dzieciom ich znajomych lub sąsiadów.

Autorzy listów proszą o najróżniejsze rzeczy, m.in. o worek słodyczy, słowniki, przybory szkolne, buty i odzież, łóżko ortopedyczne, biurko, meble, żywność i środki higieny dla niemowląt.

Tradycyjnie nie brakuje też listów, w których dzieci piszą, że chciałyby dostać sprzęt elektroniczny i RTV/AGD. W listach znalazły się prośby o telewizory, komputery, odtwarzacze multimedialne, telefony komórkowe, a nawet pralkę do prania czy żelazko.

Przyjmowanie listów już jest zakończone. Rozpoczęło się przyjmowanie prezentów i poszukiwanie dobroczyńców. Jest ich wielu, ale wciąż za mało. Pomocnicy Świętego Mikołaja otrzymali ponad 630 listów. Wszystkie są szczegółowo weryfikowane. Listy są umieszczane na stronie www.pomagamy.informedia.pl.

Jeżeli któryś z listów poruszył Państwa i możecie spełnić opisane w nim marzenie, to prosimy kontakt, a potem o dostarczenie paczek do redakcji RO. Na stronie jest także szczegółowa informacja na czym nasza akcja polega oraz podsumowanie poprzednich jej edycji.

W tym roku część dzieci odwiedzą przedstawiciele Agencji Informedia, redakcji Rozmaitości Ostrołęckich oraz wolontariusze, którzy włączyli się w organizację akcji. Organizatorzy nadal szukają kierowców z własnymi samochodami, którzy mogą poświęcić jedno lub kilka popołudni i dostarczą prezenty


Zobacz również:


Wasze opinie


Artykuł archiwalny brak możliwości komentowania.

KALENDARZ IMPREZ
październik 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
30
31
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.11 s.