eOstroleka.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Akceptuje
Informacje Policja Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa Google fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :


login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Ponad 630 listów do Świętego Mikołaja!

drukuj | 08 grudnia 2010 r.
Dział: Ostrołęka
Tagi: mikołaj list do mikołaja rozmaitości ostrołęckie prezenty święta bożego narodzenia
Rekordowa liczba listów do Świętego Mikołaja przyszła do Rozmaitości Ostrołęckich, które organizują trzecia edycję akcji „Pomagamy Świętemu Mikołajowi”.

W dwóch poprzednich edycjach listów było dwukrotnie mniej. Oznacza to, że w tym roku organizatorzy poszukują jeszcze więcej dobroczyńców, którzy spełnią dziecięce marzenia. Już zgłosiło się około trzydziestu osób, którzy nie dla popularności i splendoru otworzyli swoje portfele. Wśród instytucji, które włączyły się w akcję są samorządy oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej. Mikołajowi pomogą również firmy.

Przyjacielem Świętego Mikołaja może być każdy – osoba fizyczna, grupa osób, firma lub instytucja.

W poprzednich latach, w kilku zakładach pracy pracownicy organizowali zbiórki pieniędzy. W ten sposób zebrane pieniądze przeznaczyli m.in. na zakup roweru i spełnienie marzeń kilkorga dzieci. Taką zbiórkę zorganizowano m.in. w Spółdzielni Mleczarskiej “OSTROŁĘKA”. W tym roku pracownicy także zbierali pieniądze i już dostarczyli rower. Grupowo marzenia spełnili uczniowie II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

W ubiegłym roku skontaktowała się z organizatorami rodzina, która co roku w okresie przedświątecznym samodzielnie pomaga wspomaga potrzebujących. W zeszłorocznej edycji akcji, jej członkowie zdecydowali się włączyć w akcję “Pomagamy Świętemu Mikołajowi”. Dzięki nim, w Wigilię nowy tapczanik pojechał do chłopca z Myszyńca.

Codziennie do Rozmaitości i Informediów listonosz przynosił nam grube pliki kopert z marzeniami dzieci. Przeczytanie tych listów zajęło dużo czasu. Wiele listów było naprawdę wzruszających. Niektóre z nich to dramatyczne wołanie o pomoc. Ich autorami były nie tylko dzieci. Pisały samotne matki, które znalazły się w trudnej sytuacji oraz ludzie, którzy stwierdzili, że Mikołaj powinien pomóc dzieciom ich znajomych lub sąsiadów.

Autorzy listów proszą o najróżniejsze rzeczy, m.in. o worek słodyczy, słowniki, przybory szkolne, buty i odzież, łóżko ortopedyczne, biurko, meble, żywność i środki higieny dla niemowląt.

Tradycyjnie nie brakuje też listów, w których dzieci piszą, że chciałyby dostać sprzęt elektroniczny i RTV/AGD. W listach znalazły się prośby o telewizory, komputery, odtwarzacze multimedialne, telefony komórkowe, a nawet pralkę do prania czy żelazko.

Przyjmowanie listów już jest zakończone. Rozpoczęło się przyjmowanie prezentów i poszukiwanie dobroczyńców. Jest ich wielu, ale wciąż za mało. Pomocnicy Świętego Mikołaja otrzymali ponad 630 listów. Wszystkie są szczegółowo weryfikowane. Listy są umieszczane na stronie www.pomagamy.informedia.pl.

Jeżeli któryś z listów poruszył Państwa i możecie spełnić opisane w nim marzenie, to prosimy kontakt, a potem o dostarczenie paczek do redakcji RO. Na stronie jest także szczegółowa informacja na czym nasza akcja polega oraz podsumowanie poprzednich jej edycji.

W tym roku część dzieci odwiedzą przedstawiciele Agencji Informedia, redakcji Rozmaitości Ostrołęckich oraz wolontariusze, którzy włączyli się w organizację akcji. Organizatorzy nadal szukają kierowców z własnymi samochodami, którzy mogą poświęcić jedno lub kilka popołudni i dostarczą prezenty

Zobacz również:


Wasze opinie


Artykuł archiwalny brak możliwości komentowania.

KALENDARZ IMPREZ
marzec 2015
PnWtŚrCzPtSoNd
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
1
2
3
 
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
eOstrołęka © 2006 - 2015 CYBERMEDIA
       czas: 0.16 s.