2018-12-03T17:46:57+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Ponure statystyki minionego weekendu: Trzy wpadki, jedna ofiara śmiertelna

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Kierowco zwolnij – życie masz tylko jedno! - z takimi apelami bardzo często zwracają się do użytkowników dróg funkcjonariusze policji. Niestety w miniony weekend do apelu tego nie dostosowały się kolejne osoby. Jedna z nich – 19-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego brawurę przypłacił życiem. W ciągu dwóch dni doszło do czterech zdarzeń – jednej kolizji i trzech wypadków, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym.

W niedzielę, kilka minut przed godziną 17:00 dyżurny ostrołęckiej komendy został poinformowany o potrąceniu pieszej. Na miejsce udali się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili, że 68 – letni kierujący pojazdem fiat, mieszkaniec Ostrołęki, jadąc ul. Kilińskiego w kierunku ul. Goworowskiej na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 67 – letnią mieszkankę naszego miasta, która nagle wtargnęła na przejście z jego prawej strony. Kobieta doznała urazu nogi  i została przewieziona do Szpitala.

W tym samym czasie na trasie Zamość – Troszyn 24- letnia mieszkanka Ostrołęki, kierując pojazdem bmw, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zjechała na łuku drogi do rowu. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Została ukarana mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

W miejscowości Czarnia (gmina Kadzidło) około godziny 20.00, 19 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, kierując pojazdem opel vectra, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety, poniósł śmierć na miejscu.

Około godz. 23.00 na drodze krajowej nr 60 w m. Kaszewiec, 55 – letni obywatel Łotwy, kierując pojazdem ciężarowym Scania wraz z naczepą, również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia, został zakleszczony w pojeździe. Z ciężkimi obrażeniami ciała został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

Kierowco – zdejmij nogę z gazu! Zmieniająca się pogoda i nagłe wahania temperatury powietrza, przyczyniają się do zmiany warunków na drodze. Jezdnia staje się śliska, zwłaszcza na mniej uczęszczanych drogach. Nie dajmy się zwieść i zmniejszmy prędkość! Wolniej, ale bezpieczniej!

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.